3/28/2024

Scrabble Harry Potter - wariacja na temat najsłynniejszej gry słownej na świecie

Gra Scrabble została wynaleziona przez amerykańskiego architekta Alfreda Moshera Buttsa w roku 1938. Chciał on stworzyć grę, która łączyłaby elementy wiedzy słownikowej z elementami strategii i zręczności. Po licznych eksperymentach z nazwami i układami liter, ostatecznie stworzył grę "Criss-Crosswords", która później przekształciła się w dzisiejsze Scrabble.


Scrabble polega na układaniu słów na planszy z płytek z literami, które mają przypisane punkty. Punkty zdobywa się za umieszczenie słowa na planszy, wykorzystując premiowane pola i sumując wartość liter w danym słowie. Gracz z najwyższym wynikiem wygrywa.

Gra jest doskonałą propozycją do zabawy z dziećmi:


- Podczas gry dzieci uczą się nowych słów, poprawiają ortografię i poszerzają swoje zasoby słownictwa. Regularna praktyka gry w Scrabble może znacząco poprawić umiejętności językowe dziecka.

- Gra wymaga strategicznego planowania i logicznego myślenia, aby efektywnie układać słowa na planszy. Dzieci muszą wykorzystać swoją wiedzę słownikową i kreatywność, aby zdobywać jak najwięcej punktów.

- Gra w Scrabble promuje współpracę, komunikację i negocjacje między graczami. To doskonała okazja do budowania więzi między dziećmi i innymi członkami rodziny.

- Liczenie punktów w Scrabble wymaga umiejętności dodawania i mnożenia, co pozwala dzieciom ćwiczyć umiejętności matematyczne w przyjemny sposób.

- Scrabble można dostosować do wieku i umiejętności dzieci, co sprawia, że jest odpowiednią grą dla dzieci w różnym wieku.

- Gra w Scrabble zachęca dzieci do wykorzystania swojej kreatywności i wyobraźni, aby tworzyć nowe słowa i układać je na planszy w sposób jak najbardziej korzystny.

Gra w Scrabble z dziećmi może być nie tylko świetną rozrywką, ale również doskonałą formą nauki i rozwoju różnorodnych umiejętności, które są istotne dla ich przyszłego sukcesu.


Czym się różni Scrabble Harry Potter od wersji klasycznej gry?

Przede wszystkim grafiką i elementami związanymi z uniwersum Harry'ego Pottera.
Podobnie jak w klasycznej wersji gry, mamy tu planszę, stojaki i woreczek z literkami. Jednak w tej limitowanej edycji gracze otrzymują także specjalny słownik, który inspiruje ich do tworzenia słów związanych z magicznym światem Harry'ego Potter - które zapewniają dodatkowe punkty. 
Gra oferuje także unikalną mechanikę: gdy gracz ułoży słowo na polu Hogwartu (oznaczone odpowiednim symbolem), może skorzystać z magicznej karty, która pomaga mu zdobyć dodatkowe punkty lub odpowiednio zmodyfikować przebieg gry.
Talia 36 kart Hogwartu, nadaje grze prawdziwie czarodziejski klimat. Gracze mogą wykorzystać bonusy, zaklęcia i eliksiry, aby zwiększyć ilość swoich punktów i osłabić przeciwników, urozmaicając tym samym element strategii i zabawę.

 Grę znajdziecie w dobrej cenie na www.TaniaKsiążka.pl -> Scrabble Harry Potter

A jeśli szukacie innych propozycji gier rodzinnych, to tu znajdziecie mnóstwo ciekawych tytułów:

GRY RODZINNE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger