poniedziałek, 13 czerwca 2016

Ładne i zdrowe, czyli nasze wiosenno-letnie "pewniaki"

Jak ja lubię to miasto! Każda nasza wizyta na rynku tak właśnie wygląda :)
Tym razem wybraliśmy się  rodzinnie do teatru (o którym niedługo opowiem wam więcej) a potem na dłuuugi spacer.
Niezależnie od pogody - krakowskie gołębie są atrakcją dla dzieci w każdym wieku i za każdym razem. Moje córy potrafią brykać za nimi godzinami karmiąc je obwarzankami, a karmionym zdecydowanie to odpowiada :)


Ale dziś chciałam napisać nie tylko o urokach naszego drogiego Krakowa, ale o dwóch naszych wiosenno-letnich "pewniakach". 
Żeby letnie spacery były przyjemne, koniecznie musimy pamiętać o ochronie dziecięcych (i nie tylko) oczu. W tej dziedzinie naszym niezawodnym typem są okulary Real Kids, których pisałam już w ubiegłym roku (KLIK). Okulary te mają filtr 400 i całkowicie pochłaniają promieniowanie UVA, UVB i UVC.
W przypadku dzieciaków bardzo istotna jest też wytrzymałość takich okularów ze względu na ich aktywność. Te okulary można dowolnie wyginać i nic im się nie dzieje :)
Szkła są nietłukące i trudno je zarysować
Nasze ubiegłoroczne okulary wciąż są w użytku, ale tym razem nie mogłam oprzeć się wersji z polaryzacją.

Co to takiego ta polaryzacja?

Soczewki polaryzacyjne przeciwdziałąją efektowi smug i słonecznych refleksów (światło poziome), które nas oślepiają zapewniając tym samym lepszy komfort widzenia i wyraźny obraz nawet w bardzo słoneczny dzień. Dzięki polaryzacji obraz jest ostry i bardziej nasycony barwami, ale i rzeczywisty :) Filtr polaryzacyjny minimalizuje poziom odbitego światła i poprawia kontrast widzenia.Nasz kolejny "pewniak" to buty Bobux - pokazywałam je na blogu już kilkukrotnie i wciąż z przyjemnością je wybieramy. Buty są tak lekkie i wygodne, że dzieci czują się w nich, jakby chodziły boso. Buty te mają najbardziej elastyczną podeszwę, z jaką się spotkałam i moje maluchy najchętniej je wybierają
Na stronie Bobux możecie znaleźć masę przydatnych informacji na temat dziecięcych stópek i ich rozwoju,
. Buciki mają anatomiczny kształt, szeroką część przednią, żeby paluszki swobodnie mogły się poruszać, a fantastyczna, giętka podeszwa pozwala stópce naturalnie pracować. Nie muszę nawet wspominać, że buciki mają certyfikat "Zdrowa stopa", bo to oczywiste :)
Dla młodszej córeczki wybrałam wersję "step-up" dla maluchów, bardzo mięciutkie i lekkie, a dla starszej - "I walk", czyli wersja dla bardzo dobrze chodzących starszaków. Mięciutka skórka, bardzo elastyczna podeszwa, a do tego atrakcyjny wygląd i lekkość to największe atuty Bobuxów.
Niezmiennie uwielbiam (szkoda, że nie ma takich dla dorosłych :p).

A jakie są wasze sprawdzone letnie typy?
Może nam coś polecicie?

Okulary Real Kids - KLIK
Buty Bobux - KLIK

2 komentarze:

  1. Bobuxy tez uwielbiam. Juz od dawna. Okulary mamy na liście zakupów, wiec moze te?

    OdpowiedzUsuń
  2. bobuxy są świetne, ale cena mnie niestety ogranicza

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...