6/24/2016

Z kulturą do dzieci: Do teatru z półtorarocznym dzieckiem?

Jeśli ktokolwiek z was zastanawia się, czy jest sens zabierać do teatru zupełne maluszki to koniecznie przeczytajcie ten wpis. Będzie o spektaklu, który idealnie sprawdzi się nawet u najmłodszych szkrabów, fantastycznie poprowadzona bajka, prosta, wdzięczna i pouczająca historia z przepięknymi lalkami i wspaniale animowana przez aktorów. Do tego bogata oprawa muzyczna, wpadające w ucho piosenki, interaktywne momenty i dużo, dużo dobrej zabawy. 
Moja 20-miesięczna córka siedziała jak zaczarowana przez pełną godzinę - to mówi samo za siebie :)
To już trzeci spektakl mojej najmłodszej latorośli, wcześniej była klasyka "Jaś i Małgosia" oraz "Calineczka". Pierwszej wizyty w teatrze z takim maluszkiem nieco się obawiałam. Spodziewałąm się, że zaraz będę musiała z nią wyjść, bo nie będzie w stanie wytrzymać tak długo. Moje obawy okazały się jednak być mocno przesadzone. Dobrze dobrany spektakl potrafi zainteresować nawet takie maluszki (1,5 roku). W przypadku pierwszego i drugiego spektaklu zdarzyła nam się chwila zniecierpliwienia, kiedy mój maluszek postanowił nieco "pozwiedzać" okolicę, tym razem jednak wytrzymała od początku do samego końca (a spektakl trwa godzinę i nie ma przerw), mało tego, po zakończeniu i wyjściu z sali chciała tam wrócić mówiąc "jeście to! jeście to!" :)

Na czym polega fenomen Tygrysa Pietrka?

Przede wszystkim głównym boghaterem jest sympatyczny bojaźliwy tygrysek, któy z miejsca zyskał sympatię wszystkich dzieciaków. U nas od razu został określony jako "Miau" i tak zostało do końća :)
Pietrek nie może poradzić sobie ze swoim lękiem. Boi się wielkich tygrysów, burzy, lasu, boi się zostać sam. Pewnego dnia spotyka starsze tygrysy, któe pozbawiają go pasków uważając, że nie ma prawa ich nosić taki tchórzliwy kot. Nasz Pietrek postanawia więc wyruszyć na poszukiwanie odwagi, nie wie jednak gdzie można ją znaleźć. Może kupi ją w sklepie? Albo nauczy się jej od Indian czy kowbojów?Przygody Tygryska są bardzo ciekawe i dzieciaki śledzą je z ogromną przyjemnością.
Spektakl ma fantastycznąoprawę muzyczną i jest bardzo dynamiczny, nie można się przy nim nudzić. Co chwilę pojawiają się nowi bohaterowie, którzy jeszcze bardziej rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i zainteresowanie.
To niesamowite, ale spektakl wciągnął zarówno moją 4-latkę, jak i 20-miesięcznego maluszka, choć każdą z nich zapewne zainteresowało co innego.


Podczas swojej wyprawy Tygrysek napotka wiele sprzecznych ze sobą informacji na temat źródła odwagi, co wcale nie przybliża go do jego celu. 
Na koniec przekona się jednak, że gdy chodzi o jego bliskich, jest w stanie znaleźć sobie pokłady odwagi, z których nie zdawał sobie sprawy.


Absolutnie godna polecenia, mądra i pouczająca opowieść, która spodoba się najmłodszym i jest idealna na teatralny debiut każdego maluszka.
Nic dziwnego, że spektakl został wyróżniony certyfikatem jakości ASSITEJ (Świadectwo Najwyższej Jakości i Poziomu Artystycznego) przyznawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "ASSITEJ".

*źródło zdjęć www.groteska.pl

Groteska jak zwykle nie zawiodła :)

Polecam - Teatr Groteska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger