9/25/2013

CzuCzujemy!

CzuCzuwanie to od niedawna jedna z naszych ulubionych zabaw :-) 
Jeśli znacie CzuCzu to wiecie o czym mówię. To kopalnia zabaw edukacyjnych dla Maluszków - różne łamigłówki, rebusy, puzzle, karty czy zagadki - do wyboru do koloru. 
Wszystko świetnej jakości, pięknie wydane i dostosowane do wieku naszych pociech. 
Nawet najmłodsze Maluszki znajdą tu coś dla siebie - seria Moje pierwsze słowa przeznaczona jest właśnie dla nich. Jest to komplet kart z obrazkami i podpisami.
Zanim zaczęliśmy zabawę z kartami CzuCzu, bawiliśmy się podobnie kartonikami z innej gry - TUTAJ, były wprawdzie dużo mniejsze, ale też się sprawdzały :-) 
Nasze zabawy w rozpoznawanie przedmiotów na obrazkach rozpoczęliśmy jeszcze zanim córeczka skończyła roczek, więc takie karty mogą być bardzo fajnym prezentem na pierwsze urodziny.Na każdej karcie są 2 obrazki - po jednym na każdej stronie. Karty są bardzo twarde i mają zaokrąglone rogi. 
Można pomyśleć, że równie dobrze możemy pokazywać przedmioty w książce czy te nas otaczające - oczywiście, że tak - w przypadku takich kartoników mamy jednak zawsze jeden konkretny przedmiot na stronie, najmłodsze Maluszki mogą skupić się tylko na nim, gdy mówimy mu jak się nazywa.

Nasze karty pojechały z nami w ostatnią podróż i przydawały się we wszystkich środkach lokomocji - 
tu np. nasze zabawy w pociągu :-)
 ... a tu już w samolocie :-)
 ... i na lotnisku:
Karty przewiązane są sznureczkiem, który w razie potrzeby można łatwo rozwiązać.
 Takie karty potrafią zająć Maluszka na dłuższą chwilę, a my możemy mu w tej zabawie towarzyszyć - wymyślając różne możliwości ich wykorzystania. Możemy poprosić o pokazanie jakiegoś przedmiotu, zapytać jak pokazany przedmiot się nazywa, ćwiczyć kolory czy kształty - pomysłów może być naprawdę wiele.
My zabieraliśmy je ze sobą nawet na plażę i jak widać nawet tu cieszyły się sporym zainteresowaniem :-)
Zdecydowanie polecamy!

Koszt jednego kompletu to 19.90 zł. Można je nabyć m.in. w Empiku, Matrasie czy Rossmannie.

5 komentarzy:

 1. piękne zdjęcia! :) jeszcze pachną wakacjami :) CzuCzu znamy, choć moim zdaniem są ciut drogie na tle innych dostępnych książeczek... Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i tak, ale biorąc pod uwagę ceny zwykłych zupełnie zbędnych zabawek - takie materiały nie są drogie, a do tego można je kreatywnie wykorzystać :-)

   Usuń
 2. Znamy i lubimy, nasz ostatni zakup!

  OdpowiedzUsuń
 3. My mamy puzzle CzuCzu Dookoła świata. Moje dziecko uwielbia te puzzle, zresztą ja też :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger