2/14/2014

Granie w malowanie

Po grach Wyprawa do dżungli i Kosmiczna misja z serii dobra gra w dobrej cenie wydawnictwa Egmont, przyszła u nas kolej na - Granie w malowanie.
Cała seria bardzo nam odpowiada, bo oferuje ciekawą rozrywkę za niewielkie pieniądze :-)
Gra podobnie jak poprzednie jest dla dzieci od lat 6. 
Tym razem dowiadujemy się, jakie kolory powstają z 3 podstawowych barw - żółtego, niebieskiego i czerwonego. Po kilku partiach gry nikt nie będzie miał wątpliwości z jakich kolorów powstaje pomarańczowy, fioletowy czy zielony :-)
Na początku dużym ułatwieniem będzie paleta barw, która objaśni pochodzenie poszczególnych kolorów.
W pudełku oprócz niej znajdziemy 21 płytek z obrazkami, 21 kolorowych żetonów (7 niebieskich, 7 czerwonych, 7 żółtych).
Celem graczy jest zdobycie jak największej liczby punktów (za "pomalowanie" obrazków).


Paletę barw kładziemy na środku, płytki z obrazkami mieszamy i układamy w stosik (obrazkami do dołu). żetony odwracamy kolorami do dołu, mieszamy i również układamy w stosik.
Następnie bierzemy 3 żetony i układamy koło stosu (odkryte) - to nasz bank kolorów.

I rozpoczynamy rozgrywkę :-)
6 płytek z obrazkami układamy rysunkami do góry wokół palety barw. Przez 10 sekund im się przyglądamy, następnie odwracamy je obrazkami do dołu. Gracz bierze jeden żeton z banku kolorów lub ze stosu żetonów i kładzie go przed sobą tak, żeby był widoczny dla innych (biorąc żeton z banku, uzupełniamy bank dokładając tam żeton ze stosu). 
Następnie kolejny gracz robi to samo - bierze żeton z kolorem. W dalszych kolejkach gracz może albo znowu pobrać żeton z kolorem (gracz może posiadać max. 4 żetony z kolorami) albo malować obrazek. Malowanie obrazka polega na odkryciu jednego z obrazków rozłożonych wokół palety. 
Jeśli gracz posiada kolory, które są niezbędne do jego namalowania to zabiera go dla siebie. Po namalowaniu obrazka gracz musi odłożyć jeden z żetonów, które użył aby go "namalować". 
Jeśli gracz natomiast nie posiada kolorów do pomalowania obrazka - z powrotem odkłada go rysunkiem do dołu. I tak w kółko :-)

Poniżej przykładowe obrazki i barwy potrzebne do ich namalowania - w przypadku żółtego obrazka sprawa jest prosta- wystarczy żeton żółty, do pomalowania śliwki - potrzebujemy zmieszać czerwony i niebieski (które stworzą nam fioletowy), natomiast kulę ziemską malujemy za pomocą niebieskiego oraz zielonego (zielony uzyskamy mieszając żółty i niebieski) - więc potrzebujemy 2 żetonów niebieskich i jednego żółtego.
Gra wciąga i gwarantuje ciekawą rywalizację. Dorośli spokojnie mogą towarzyszyć dzieciom :-) 
Rozgrywka ćwiczy pamięć (zapamiętywanie obrazków, żeby wiedzieć który najlepiej odkryć), rozwija logiczne myślenie oraz pozwala przyswoić wiedzę na temat kolorów podstawowych i tego jakie barwy powstają po ich połączeniu.


Bardzo ciekawa rozrywka w świetnej cenie (ok. 20 zł). Grę można kupić TU.

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger