2/09/2014

W przedszkolu

Jeśli tak, jak my lubicie kartonowe książki obrazkowe, to ta pozycja powinna przypaść wam do gustu :-)
Książka W przedszkolu Guido Wanderey (wyd. Czarna Owieczka) potrafi zapewnić rozrywkę na długie chwile i inspirować do wielu ciekawych zabaw.
Tematyka przedszkolna jest bliska dziecku, więc książka na pewno wzbudzi jego zainteresowanie. 
Zabawy, psoty, ciekawe przedmioty, rówieśnicy - wszystko to znajdziemy w tej książeczce.
Tekst zajmuje tu niewiele miejsca, ale całą fabułę możemy tworzyć my sami. Każda strona (a jest ich tu aż 14) stanowi świetny materiał do długich i ciekawych rozmów. 
Dzieci mogą współtworzyć historie wraz z nami :-)Na tylnej okładce przedstawiono pięciu bohaterów, którzy przewijać się będą przez całą książkę. 
Niesamowite, jak szybko Helenka ich zapamiętała. Na kolejnych stronach znajdowała ich szybciej niż ja, a czasem wcale nie było to takie łatwe :-)


Tematyka przedszkolna jest nam szczególnie bliska, bo od września Helenka będzie pełnoprawnym przedszkolaczkiem :-). Teraz chodzi do żłobka (który uwielbia!) i także tu spotyka wiele z przedstawionych w książce sytuacji.  Może właśnie dlatego tak lubi sięgać po tę książkę i z takim zaangażowaniem opowiada, co widzi na obrazkach :-)
Książka może być bardzo pomocnym materiałem w oswajaniu dziecka z rzeczywistością, która niedługo ma stać się jego udziałem.

Przedstawiono tu jeden dzień z życia przedszkola. 
Na początku rodzice przyprowadzają do przedszkola swoje pociechy. Jest trochę zamieszania, ale w końcu wszystkie dzieciaczki docierają na miejsce.


Potem przenosimy się do szatni i łazienki. Jak można sobie wyobrazić, panuje tu niemały chaos. Wielki szacunek dla pań przedszkolanek, że udaje im się to ogarniać :-)


Następnie uczestniczymy we wspólnym śpiewaniu, zabawach i śniadanku.


Potem przychodzi pora na zabawy na dworze. 


Mamy również szansę uczestniczyć w wycieczce z przedszkolakami, które odwiedzają wiejskie gospodarstwo. 
Każde nowe miejsce jest w książce króciutko opisane.Ale to nie wszystko, bo wracamy do przedszkola, gdzie w najlepsze trwają zabawy, a na koniec wspólnie bawimy się na balu przebierańców :-)

Książka jest świetnie wydana. Kartonowe, foliowane strony, zaokrąglone rogi, duży format (32 x 23,5 cm). Ma sporo stron, jak na książki tego typu (14). Może być świetnym prezentem.

Książkę "W przedszkolu" można kupić m.in. TU.

2 komentarze:

  1. Te obrazki też znamy:) są ok, zwłaszcza że można tworzyć historie o postaciach albo uczestniczyć w ich życiu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Akcja w toalecie jest niezła

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger