3/10/2014

Skąd się wzięły smoczki?

Znacie historię powstania smoczków?
Ja właśnie niedawno poznałam :-)
Za sprawą tejże niewielkiej książeczki.Dawno, dawno temu w pewnym królestwie wylądował mały smok, porzucony przez swą mamę. 
Samotne, małe smoczątko, zagubione w zagajniku odnalazły dzieci z wioski i zaopiekowały się nim. 
Nie wiedząc, czym można nakarmić małego smoka, zaczęto podawać mu to samo co dzieciom - czyli głównie przetwory mleczne. Czas mijał, a smoczątko rosło i stopniowo stawało się dużym smokiem.
Ogromny apetyt Smoka Mlekopija sprawił, że w wiosce zaczęło brakować mleka. 
Sami możecie sobie wyobrazić, jakie to nieszczęście :-)
Brak mleka oznacza przecież również brak lodów! ( No chyba, że w postaci sorbetu :-))
Z pomocą ludowi pospieszył nawet sam król, który robił wszystko, co w jego mocy, żeby wymyślić najlepsze rozwiązanie tego strasznego kłopotu. Na niewiele się to jednak zdało - lud proponował, żeby zabić smoka (pomysł, jakże niemądry), jednak strach przed smokiem był większy - na jego widok, każdy brał nogi za pas.
I właśnie wtedy pojawił się rycerz, jak to zwykle w baśniach bywa :-) I tenże właśnie rycerz, wybawił z opresji cały lud - i to tak, że smok był syty i mleczne zbiory - całe :-)
Pomysł miał zacny, ale wam go nie zdradzę :-) 
Żeby jeszcze bardziej do lektury zachęcić.
Bo urocza to bajka na dobranoc - z wszelkimi bajce właściwymi formułami, ale w mocno uwspółcześnionej wersji :-) I z przymrużeniem oka - tak, jak lubimy :-)Bajka o Smoku Mlekopiju ukazała się nakładem wydawnictwa Widnokrąg
Można ją kupić m.in. TU.

11 komentarzy:

 1. Urocza bajeczka :)
  Krótka i zabawna.
  Coś ciekawego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ilustracje,tak trochę przypominaja mi rozmazane kleksy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój 20 msc Synol na etapie czytania książek w których jest masa aut i innych pojazdów, w jakim wieku u Pani zaczęło się czytanie bardziej skomplikowanych bajek? K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miała ok. 1,5 roku, bardzo lubiła książeczki o Filomenie. Wcześniej głównie wierszyki. Teraz też różnie bywa, niektóre w ogóle jej nie interesują, a czasami sięga po takie, o które bym jej nie podejrzewała :D Teraz ma prawie 2 latka.

   Usuń
 4. Ciekawe co takiego wymyślił ten rycerz??? Śliczna bajeczka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger