9/15/2014

Laleczki

Jeśli wasze maluchy lubią czasami zamienić się w stylistów, to ta gra powinna im się spodobać :)
Z jednej strony mamy tu element rywalizacji, a z drugiej - możliwość komponowania strojów dla karonowych laleczek.


Laleczki to jedna z gier z serii Smoka Obiboka wydawnictwa Granna.
Zgodnie z informacją na opakowaniu przeznaczona jest dla 1-4 graczy od lat 3-7.
Moim zdaniem jednak gra lepiej sprawdzi się u maluchów 2-4 lat.
Przy okazji zabawy najmłodsi poznają nazwy różnych elementów garderoby, a także uczą się prawidłowo umieszczać je na kartonowych modelach. Gra wzbogaca słownictwo, ćwiczy precyzję ruchów, a także uczy maluchy logicznego myślenia.
W opakowaniu znajdziemy tarczę ze strzałką (do samodzielnego złożenia), 4 kartonowe laleczki (bardzo dobrej jakości), 2 arkusze z ubrankami oraz instrukcję.Gracze rozdają między sobą laleczki, następnie gracz rozpoczynający kręci strzałką i odkleja z arkusza z ubrankami ten element, który wskazała strzałka. Teraz to samo zadanie ma kolejny gracz. Jeśli nasza strzałka wskaże element garderoby, który nasza laleczka ma już na sobie, tracimy kolejkę.
Wygrywa osoba, która jako pierwsza ubierze swoją laleczkę.


Teraz co nieco o stronie technicznej gry :) Ubranka nie są naklejkami, nie są też mocowane na rzepy, są natomiast wykonane z folii adhezyjnej - takiej, która może być wielokrotnie przyklejana i odklejana bez użycia kleju.


Po każdej grze musimy pamiętać, żeby ubranka "zdjąć" z naszych laleczek i umieścić je z powrotem na arkuszach. Trafienie we właściwe miejsca nie jest wcale takie proste, polecam więc zdjąć z arkusza pozostałości folii i zostawić sam kartonik, na którym będziemy naklejać ubranka po zabawie.
Pomoże to uniknąć w przyszłości odginania się rogów i pozwoli na dłuższą eksploatację ubranek. Co jakiś czas ubranka i laleczki trzeba przetrzeć lekko zwilżoną szmatką - żeby przedłużyć ich trwałość.


Biorąc pod uwagę ilość laleczek, myślę, że ubranek mogłoby być nieco więcej, choć te, które są wystarczają na skomponowanie strojów dla wszystkich.
Moja 2,5-latka bardzo lubi bawić się tą grą, a jej kompozycje bywają bardzo kreatywne :) 
Gra poza nauką nazw części garderoby, uczy dzieci również, jakie ubranka i dodatki są typowe dla danej płci.
"Laleczkami" bawimy się dopiero od ok. 2 tygodni, dlatego trudno mi przewidzieć, jak trwałe okażą się ubranka po dłuższej eksploatacji. Mam jednak nadzieję, że posłużą nam długo :)

Grę można kupić w promocyjnej cenie w sklepie internetowym Smyk.

2 komentarze:

  1. Fajne,ale starcza na krótko :( Ubranka szybko się zrolowały i za nic nie dają się przykleić do laleczek. Osobiście nie polecam, słaba jakość.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger