11/01/2014

Koala Mądrala - Lody

Dziś pokażę wam ciekawą i niedrogą grę dla 3-latków z serii Koala Mądrala bawi i uczy.
Wprawdzie lato już za nami, ale miło jest sobie powspominać ciepłe dni, kiedy mogliśmy beztrosko objadać się lodami :) 
U nas również "Lody", ale takie, które możemy bez obaw "serwować" naszym maluchom przez cały rok :)Na blogu pokazywałam wam już dwukrotnie gry z tej serii (tu), pora na kolejną :)
Bardzo lubimy tę serię za świetną jakość, pomysłowość i niewygórowaną cenę.

Wszystkie elementy gry wykonane są z bardzo grubej, wytrzymałej tektury pokrytej lakierem UV, dzięki czemu zachowują intensywne kolory i ładnie połyskują.


Gra "Lody" przeznaczona jest dla 2-4 graczy od lat 3.
W pudełku znajdziemy: 4 planszetki rożków, 8 tekturek lodów, 36 okrągłych żetonów gałek oraz instrukcję.


Naszym zadaniem jest wypełnienie swoich lodowych rożków gałkami w odpowiednim kolorze. Kto uzyska najwięcej punktów z ułożonych gałek - wygrywa.

Na początek rozdajemy graczom po jednym rożku, a następnie losują oni 2 tekturki lodów (jedną trójkątną i jedną podłużną). 


Żetony z gałkami mieszamy i układamy na stole rewersem do góry - spośród nich będziemy później losować swoje gałki.
Z rożków i lodowych tekturek tworzymy wzory smaków swoich lodów, układając je jak poniżej:


Gdy wszystko mamy już gotowe, możemy rozpocząć rozgrywkę - gracz losuje jeden żeton gałki, następnie umieszcza go na swoim lodzie (uwaga - kolor gałki musi pasować do naszego loda - lody budujemy od dołu do góry, gałkę można położyć na rożku lub na dwóch wcześniej ułożonych gałkach). 
Białe kółeczko na rożku to miejsce na gałkę rezerwową - możemy położyć tam gałkę, której w danym momencie nie możemy umieścić na naszym lodzie, ale może przydać się później.
Gdy po nałożeniu nowej gałki na loda zauważymy, że mamy możliwość dołożenia gałki z rezerwy - możemy zrobić to w tym samym ruchu.
Jeśli wylosowana gałka nam nie pasuje - musimy odłożyć ją z powrotem do puli rewersem do góry.


Wśród standardowych gałek mamy także gałki specjalne - lepiej punktowane na koniec gry (zwykła gałka - 1 pkt, gałka z posypką - 2 pkt, gałka z czekoladą - 3 pkt). Podczas gry istnieje możliwość podmiany posiadanej gałki na gałkę specjalną, jeśli uda nam się ją wylosować.


Po takiej słodkiej grze niejednemu z graczy przyjdzie ochota na jakiś smakołyk :)
Sympatyczna gra, która pomoże maluchom w nauce kolorów i smaków, a przy okazji ćwicząca spostrzegawczość i koncentrację.

Kosztuje poniżej 20 zł :)

Wydawcą gry jest Trefl.

4 komentarze:

  1. Fajny pomysł mam wrażenie że gra nie nudzi się szybko bo ma wiele zastosowań

    OdpowiedzUsuń
  2. Nam udało się kupić w zeszłym roku w Biedronce w dwupaku, razem z Ciasteczkami (o wiele bardziej lubiane przez moją córkę). O tak wyglądają http://gagatkowoagatowo.blogspot.com/2014/03/lody-ciasteczka-gry-z-serii-kola.html (jeśli uznasz link za spam, usuń) - i cena też fajna 19,90 za dwie gry. solidne i wytrzymałe. Czasem te dwupaki (mamy jeszcze Pizza/Sklep) widuje w sklepach typu Textilmarket

    OdpowiedzUsuń
  3. Z serii koala uczy i bawi polecam takze kierowcow (absolutnie nie tylko dla chlopcow) oraz farme. Farma skradla serce czteroletniego wowczas mojego synka i gralismy w nia czesto, oj czesto;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger