1/12/2015

Biedronka

Dzieci uwielbiają się bawić, a zabawy są niezwykle ważne dla ich rozwoju. 
Dzięki nim dziecko odkrywa otaczający świat, uczy się nowych ról i zachowań społecznych, a także kształtuje mnóstwo nowych umiejętności.
Odpowiednio dobrane gry i zabawy uczą dziecko koncentracji, rozwijają logiczne myślenie, pamięć i spostrzegawczość.
Dzieci 2-3-letnie mogą już powoli interesować się grami typu memory. Nie każde dziecko natychmiast zapała sympatią do tego typu zabaw, ale atrakcyjny wygląd i ciekawa oprawa mogą je skutecznie przyciągnąć :) 
Dziś u nas właśnie gra tego typu, choć wcale na taką nie wygląda - Biedronka - Coccimemo.


Francuska marka Janod potrafi zaczarować pomysłami i niebanalnym wyglądem swoich zabawek. To niewyczerpane źródło fantastycznych produktów, które nie tylko służą świetnej zabawie, ale i wiele mogą nauczyć nasze pociechy. Dlatego ogromnie ucieszył mnie fakt, że są już dostępne także u nas.
Mamy kilka gier pamięciowych typu memory, ale ta jest zdecydowanie najładniejsza :)

Pięknie wykonana, drewniana, z 5 wymiennymi planszami, żeby urozmaicić naszą zabawę.


Pod kropkami uroczej biedronki kryją się elementy, które musimy połączyć w pary -16 pól, 8 par.
Możemy bawić się wspólnie z naszym dzieckiem na przemian odkrywając obrazki i starając się odnaleźć do nich pary zapamiętując przy okazji położenie innych rysunków.
Najmłodsze dzieci początkowo mogą mieć trudność ze zrozumieniem na czym polega taka rywalizacja i tego, że na każdego gracza przychodzi kolej. To dla nich fantastyczna lekcja cierpliwości i skupienia. Nawet, jeśli nie uda się od razu, z czasem nawet maluch przyzwyczai się do takiej formy gry :)
Rodzice 2,3-latków doskonale wiedzą, że umiejętność koncentracji nie jest ich mocną stroną. Takie dziecko lubi zmiany i częste urozmaicenia, dlatego taki trening skupienia bywa dla niego prawdziwym wyzwaniem. 
Memo - Biedronka może zachęcić je do takiej zabawy właśnie dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi (maluchy uwielbiają zwierzaki i wyraziste kolory). 
Dodatkowym elementem przyciągającym uwagę dzieci jest ukrycie interesujących nas pól pod czarnymi kropkami. Nie wiem do końca czemu, ale moja córka zdecydowanie woli poszukiwać par dla obrazków ukrytych pod kropkami biedronki, niż odwracanie tradycyjnych kartoników do gry w memo.


Gra świetnie rozwija pamięć i spostrzegawczość. Przed położeniem na polach czarnych kropek można pozwolić dziecku popatrzeć przez chwilę na układ obrazków, tak, aby spróbowało je zapamiętać, a następnie przykryć je kropkami i bawić się w odnajdywanie par. 
5 różnorodnych plansz z uroczymi obrazkami sprawiają, że gra szybko się nie znudzi.
Plansza z kolorami dodatkowo pomoże najmłodszym maluchom w nauce kolorów, z kształtami - pomoże zapamiętać ich nazwy i je rozpoznawać, inne, jak np. ta o tematyce farmerskiej - może wspierać naukę słownictwa.


Fantastyczna gra edukacyjna w przepięknym wydaniu :)

Naszą Biedronkę i inne produkty marki Janod znajdziecie TU.
Do kupienia m.in. TU.

5 komentarzy:

 1. Świetna rzecz, jak wszystko, co tu pokazujesz z resztą

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa wersja zwykłego memo... Biedroneczka wygląda sympatycznie zachęcając tym dziecko do wspólnej zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jest dużo częściej w użyciu niż zwykle memo :-)

   Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger