1/11/2015

Co się kryje w krainie ...?

... a wierzcie mi, że kryje się tam mnóstwo ciekawych przedmiotów i postaci!
Dziś u nas prawdziwa gratka dla dzieci lubiących ćwiczenia na spostrzegawczość. 
Dwie interaktywne ksiażki - wyzwania. Czy uda wam się odszukać wszystkie szczegóły? :)W każdej z tych książek czeka na maluchy ponad 1000 rzeczy do odnalezienia. Są one oznaczone na każdej stronie w kółku, a pod nim widnieje ilość elementów, które mamy odnaleźć.
To fantastyczne ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji, a także nauka liczenia, bo przedmiotów do odszukania może być nawet 20!
Książki są spore - format zbliżony do A4, co sprawia, że nasze poszukiwania są jeszcze przyjemniejsze. 
Kolorowe, zabawne ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do zabawy.
Idealnie sprawdzą się już u 3-latków a nawet młodszych maluchów - po prostu możemy prosić ich o odnajdywanie mniejszej ilości przedmiotów.

Tematy książek z serii "co się kryje..." są bardzo zróżnicowane. Mamy tu piratów, wróżki, a nawet św. Mikołaja. Ja wybrałam dinozaury - bo Helenka za nimi przepada i księżniczki - jako coś typowo "dziewczyńskiego" :)


Na początek dowiedzmy się "Co się kryje w krainie dinozaurów?"
Już na okładce pojawiają się pierwsze "zadania" (z rozpoczęciem dobrej zabawy nie ma co zwlekać :)) - musimy odnaleźć Triceratopsa, pająki, muszle i koło.
Na kolejnych stronach będą nam towarzyszyć Tymek Tyranozaur i Sam Stegozaur. 
Muszę przyznać, że przygody mają arcyciekawe - prehistoryczny maraton, przyjęcie, Meteorytowy Festiwal Muzyczny, skamieniała plaża, jurajski targ, prehistoryczny lunapark, Akademia Asteroidów czy Tęczowy Park. Każda scenka jest króciutko opisana i bardzo szczegółowo zilustrowana. 
Z Tymkiem i Samem dzieci na pewno nie będą się nudzić. Towarzysząc im w kolejnych przygodach będziemy odszukiwać - dmuchane koła, kościste deski surfingowe, ślady stóp, balony, kalosze, trampoliny, robaczki świętojańskie, torby, lampiony, waty cukrowe, sztalugi i o wiele, wiele więcej różności.
Gdyby tego wszystkiego było nam mało, na końcu znajdziemy jeszcze 11 drobiazgów, które znajdują się na każdym rysunku i to je będziemy musieli zlokalizować. A gdy i z tym sobie poradzimy, na koniec czeka nas zadanie odnalezienia w książce rysunków, na których ukryto 10 dodatkowych przedmiotów.

Miłośniczkom różu i księżniczek polecam "Co się kryje w krainie księżniczek?".
Książka skonstruowana jest identycznie, jak poprzednia, różni się tylko tematem przewodnim. Tu naszymi głównymi bohaterkami będą księżniczka Lili i Róża.
One także mają co robić - prace w zamkowym ogrodzie, królewski piknik, pracownia artystyczna, kuchnia, olimpiada, bal, stadnina koni, zakupy, a nawet pyjama party :)
Bystre oko na pewno poradzi sobie z odnalezieniem wszystkich potrzebnych przedmiotów - choć czasami zadanie bywa naprawdę trudne :)


Idealne książki na długie zimowe wieczor - 24 strony zadań na pewno je umilą.
Co więcej, do poszukiwań możemy zaangażować wszystkich domowników :)

Wydawnictwo Zielona Sowa

4 komentarze:

 1. Dzięki za propozycje książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Dinozaury rewelacyjne, świetna książeczka, choć nie powiem, że księżniczki gorsze, ale nie mam w domu małej królewny, która chciałaby je podczytywać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta kraina dinozaurów to dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy księżniczki. J doszła do takiej perfekcji w szukaniu, że nawet dopatrzała się dwóch błędów :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger