1/19/2015

Przegląd gier planszowych (i nie tylko) dla 3- i 4-latków

Często dostaję od was wiadomości z prośbami o przegląd gier dla dzieci w różnym wieku i w końcu udało mi się coś takiego dla was przygotować - może dzięki temu łatwiej będzie wam odnaleźć te tytuły, które najbardziej was interesują :)
Dziś u nas gry dla dzieci od lat 3 i od lat 4. 
Oczywiście mogą one też przypaść do gustu starszym maluchom :)
Klikając w zdjęcie, zobaczycie szczegółową recenzję ze zdjęciami gry.
GRY DLA DZIECI OD LAT 3

- Choco (Tactic) - memo w postaci czekoladek - świetna zabawa, a dodatkowo ćwiczenie pamięci i przyjemność rywalizacji - jest świetnym pomysłem na pierwszą grę malucha (ok. 35 zł)
- Kot w worku (Granna)9 dwustronnych plansz, 27 kartoników przedstawiających różne przedmioty i cała masa możliwości zabawy - rozpoznawanie kształtów za pomocą zmysłu dotuku to tylko jedna z wielku możliwości zastosowań tej gry (nawet u młodszych dzieci) (30-35 zł).
- Króliczek (Granna) gra, która od najmłodszych lat rozwija u dziecka wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie - i to przy pomocy zaledwie 4 elementów.
Gra może zainteresować także młodsze maluchy (80-100 zł).
- 3 Traki (Granna) trzy ciężarówki, dziesięć klocków, prawie 50 zadań do rozwiązania, 4 poziomy trudności. Genialny pomysł i masa możliwości (80-100 zł). 
- Laleczki (Granna) jeśli wasze maluchy lubią czasami zamienić się w stylistów, to ta gra powinna im się spodobać. Najmłodsi poznają nazwy różnych elementów garderoby, a także uczą się prawidłowo umieszczać je na kartonowych modelach. Gra wzbogaca słownictwo, ćwiczy precyzję ruchów, a także uczy maluchy logicznego myślenia (30-35 zł).
- Bystre oczko (Adamigo)fantastyczna propozycja dla dzieciaków od lat 3, a jej wielkość i różnorodność wariantów gry jest naprawdę zdumiewająca. Gra świetnie rozwija pamięć i koncentrację, uczy myślenia strategicznego, rozwija spostrzegawczość i zdolność kojarzenia (35- 40 zł).
- Bystre oczko - karty(Adamigo) na dowolnych dwóch kartach  z czerwonym rewersem zawsze jeden (i tylko jeden) element jest taki sam, może się różnić jedynie wielkością - i właśnie ten element musimy jak najszybciej znaleźć. To takie Dobble dla maluchów (16-20 zł).
- Lody (Trefl)sympatyczna gra, która pomoże maluchom w nauce kolorów i smaków, a przy okazji ćwicząca spostrzegawczość i koncentrację (15-20 zł).
- Cztery pory roku (Axel) - przyjemna gra edukacyjna o porach roku pokazująca charakterystyczne elementy dla każdej z nich (ok. 20 zł).
- Memominki (Bazgroszyt) - karty można wykorzystywać bardzo różnie. Stanowią bardzo ciekawy materiał, na podstawie którego, można rozmawiać z dzieckiem o różnych stanach emocjonalnych (ok. 20 zł). 

***

GRY DLA DZIECI OD LAT 4

- Zgadnij kto to (Shuffle - Cartamundi) Naszym zadaniem jest odgadnąć, która postać znajduje się na tajemniczej karcie twojego przeciwnika - zanim on zgadnie, kto jest na twojej :) (18-30 zł)
- Owady gra typu memory, która nauczy nas ozpoznawać 20 gatunków polskich owadów. Trudne do wymówienia nazwy to również spore wyzwanie logopedyczne :) (ok. 30 zł)
- Kamuflaż (Djeco)uczy maluchy podejmowania decyzji, analizowania faktów i planowania. Ładne, drewniane elementy (ok. 60 zł).
- Piracki skarb (Axel)doskonale ćwiczy refleks i spostrzegawczość. 
Motyw z chwytaniem pionu pirata jest rewelacyjny (ok. 25 zł). 
- Pytaki - niezwykła gra rodzinna, która pozwala odkrywać się na nowo, tematy, jakie tu spotykamy pomagają nam się otworzyć i zbliżyć do siebie (ok. 70 zł).
- Gra na dobranoc (Tactic)w tej grze nie ma rywalizacji. Gracze nie konkurują ze sobą, lecz współpracują, żeby na czas dotrzeć do babci, bo wygrać mogą tylko wtedy, gdy wszystkie zwierzaki znajdą się w przytulnych łóżeczkach (ok. 80 zł).
- Polak mały (IPN) - oprócz grania w rodzinnym gronie, może być świetnym materiałem do urozmaicenia zajęć w szkole - taka zabawa na pewno zainteresuje dzieci symbolami narodowymi (ok. 20 zł).
- Dzieci kontra śmieci (Trefl) - ciekawa tematyka, wymieniamy zebrane w parku śmieci na nowe przedmioty, które można z nich wykonać drogą recyclingu (ok. 25 zł)
- Zoo (Trefl) - Plansza zoo układana z małych planszetek. Gra uczy dzieci planowania i rozwija wyobraźnię przestrzenną (ok. 25 zł).


10 komentarzy:

 1. już wiem co synowi kupię na urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja polecam potwory do szafy (granna) mój 3 letni synek uwielbia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znamy ☺. Chyba musimy nadrobić ☺. Dzięki!

   Usuń
  2. Też polecam! Potwory do szafy są genialne juz dla 3 latka!

   Usuń
  3. Tez polecam! Potwory do szafy są genialne już dla 3 latka!

   Usuń
 3. Wiele fajnych gier. My pory roku mamy z Granny, oprócz tego fajne są wszystkie z serii Marcheweczka i wesoła farma ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba w końcu muszę się na którąś skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja trzylatka obecnie najchętniej gra w Reks Podaj, ale to w sumie nie jest planszowa tylko przestrzenna ;)) Planszowych za dużo nie mamy. Dopiero zaczynamy kolekcjonować gry :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo tego, że gier mamy sporo, to żadnej z tych!
  Dzięki za kilka fajnych podpowiedzi na kolejne "growe" zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla 3 latka dodałabym jeszcze tą grę http://kinderland24.com.pl/djeco-gra-strategiczna-kolorowe-zwierzatka.html

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger