3/05/2015

Martynka. Twoje dobranocki

Śliczne historie na dobranoc, cudowne ilustracje i przepiękne wydanie. Tak w skrócie można podsumować tę książkę.
Początkowo myślałam, że będą trochę za długie dla mojej córki, ale okazało się, że ich długość jest idealna na jedną wieczorną opowieść.W tej przepięknie wydanej książce (okładka miejscami nawet ozdobiona jest brokatem) znajdziemy aż 16 opowiadań.
Przygody Martynki zostały przetłumaczone i opowiedziane przez Wandę Chotomską, a gdy ta pisarka czegoś dotknie, od razu czyni to wyjątkowym.


Martynka to bohaterka serii uroczych opowieści dla dzieci w wieku 3-5 lat.
To postać, która powstała ponad 50 lat temu, stworzona przez belgijskiego pisarzaGilberta Delahaye i ilustratora Marcela Marlier
 Poznaliśmy ją już jakiś czas temu za sprawą książeczki dla najmłodszych "Martynka. Moje pierwsze historyjki". Już wtedy ujęła nas swoim ciepłem i delikatnością.
"Martynka. Twoje dobranocki" to pozycja dla przedszkolaków, a nawet dzieci, które czytają już samodzielnie.Znalazłyśmy tu kilka opowiadań, które znamy jako wierszyki z pierwszych historyjek i z przyjemnością odświeżyłyśmy je sobie w nowej wersji - prozą.
Naszą ulubioną opowieścią jest Martynka i pies bohater. Lubimy sobie ją nie tylko czytać, ale i opowiadać, zwłaszcza, gdy za oknem pada. A jakie opowiadania jeszcze tu znajdziemy? Martynka - księżniczka i rycerz, Martynka w krainie baśni, Martynka i osiołek Wesołek, Martynka i przeprowadzka, Martynka i spotkanie z duchami, Martynka i Dzień Mamy, Martynka pod żaglami, Martynka na statku, Martynka i Gwiazdka, Martynka i 40 kuchcików, Martynka i braciszek, Martynka bawi się w teatr, Martynka i same niespodzianki, Martynka zajmuje się dziećmi, Martynka i arka Noego.Jestem pewna, że w tej niezwykłej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne, duże, klasyczne ilustracją pomogą dziecku skupić się na czytanej treści, naprawdę nie sposób się nimi nie zachwycić.
Mądre, pouczające opowiadania na pewno będą wartościową lekturą, a piękne wydanie z dumą prezentuje się na półce.
Jeśli szukacie prezentu dla kilkulatki, ta książka będzie dobrym wyborem.

Wydawnictwo Papilon

8 komentarzy:

 1. Ja uwielbiałam Martynkę w dzieciństwie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Martynka jest bardzo sympatyczna, polecam równiez serię o jej przyjaciołach Ani i Krzysiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna nazwa książki :) Pomijając to powiem szczerze, że wygląda bardzo ładnie... na pewno skupi uwagę wielu dziewczynek... może się kiedyś takiej doczekamy

  Pozdrawiam, www.MartynaG.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja Córcia jakiś czas temu uwielbiała Martynkę... Mamy nawet kilka książeczek z tej serii... I choć teraz rzadziej do nich wracamy to pewnie ta pozycja też by przypadła nam do gusty :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja pamiętam te książki z dzieciństwa. Pamiętam, że były fantastycznie wydane i miały piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger