3/08/2015

Tangram

Tangram - słynna chińska łamigłówka, znana od 3000 lat zawitała w końcu i na naszej półce. Wciąga miłośników wyzwań i gier logicznych - zarówno dzieci, jak i dorosłych. 
A wszystkiemu winien jeden pocięty kwadrat...
Tangram składa się z 7 figur geometrycznych powstałych przez pocięcie kwadratu - 5 trójkątów prostokątnych (duże, średnie i małe), kwadrat i równoległobok. Te elementy to tany.


Cała sztuka polega na tym, żeby za ich pomocą odtworzyć obrazek - postać, figurę widoczną na obrazku tylko na podstawie ich konturów. W każdym zadaniu musimy użyć wszystkich siedmiu figur (tanów), muszą one leżeć obok siebie, ale nie mogą na siebie zachodzić, można je obracać na drugą stronę.


Nasz zestaw zawiera aż 4 tangramy, klepsydrę i 110 kart z zadaniami. To fantastyczna logiczna gra dla 1-4 graczy od lat 6.


Oprócz rozgrywki dla kilku graczy, którzy ścigają się ze sobą w poprawnym układaniu figur przy pomocy swoich tanów, istnieje również możliwość gry jednoosobowej przy użyciu dołączonej klepsydry.
Karty po drugiej stronie mają podane rozwiązanie (na żółtym tle znajduje się figura podzielona na tany).
Strona z rozwiązaniem może być użyta jako wariant dla najmłodszych graczy - ich zadaniem jest ułożenie figur tangramu zgodnie z układem podantm na karcie (odwzorowanie tego układu). To fantastyczne ćwiczenie analizy wzrokowej.

Jeśli macie ochotę na gimnastykę szarych komórek, to bardzo polecam :-) 

Wydawnictwo Kukuryku
Do kupienia m.in. TU

2 komentarze:

  1. Lubię zabawy logiczne, przy których trzeba ciut skupić się i pomyśleć. Czasem w pracy na telefonie gram w coś w ten deseń ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To coś dla mnie :) szare komórki giną...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger