3/10/2015

Ucieczka

Ponure korytarze tajemniczej świątyni, przygnębiająca muzyka dobiegająca do naszych uszu i ...tylko 10 minut, żeby się stamtąd wydostać, zanim wszystko się zawali...
Czujecie się już jak Indiana Jones? 


Po raz pierwszy zetknęłam się z grą w czasie rzeczywistym.
Początkowo nie mogłam sobie tego wyobrazić - jak to, nie ma rund ani kolejek? Ale bardzo szybko zaczęło mi się to podobać :-)
Gdy wystartuje czas, gracze niezależnie od siebie rzucają kośćmi - tak szybko i często, jak uznają za stosowne - bo czasu jest naprawdę niewiele, tylko 10 minut!
Nastrój grozy dodatkowo pogłębia dołączona do gry ścieżka dźwiękowa.
"Ucieczka" to gra kooperacyjna. Gracze muszą ze sobą współpracować i niekiedy koordynować swoje ruchy.
Aby odkryć nową komnatę, wejść do komnaty lub zebrać klejnoty gracz musi wyrzucić na kostkach odpowiednie symbole. Gracze przebywający w tej samej komnacie mogą sobie pomagać.
- Aby dołączyć nową komnatę, musimy wyrzucić 2 symbole podróżnika i przyłożyć kafelek do bieżącego tak, aby schodki stykały się z wejściem.
- Aby wejść do komnaty musimy wyrzucić symbole, jakie widnieją w komnacie w czerwonej ramce. 
- Aby aktywować klejnot musimy wyrzucić odpowiednią ilość symboli pochodni i klucza (jeśli jakiś klejnot w danej komnacie został aktywowany, nie można już aktywować innych).
Im więcej klejnotów zbierzemy, tym mniej pozostanie ich w schowku, co bardzo ułatwi nam ostateczne opuszczenie terenu świątyni - stojąc na kafelku wyjścia musimy wyrzucić tyle symboli klucza, ile klejnotów pozostało w schowku +1.


Wersja podstawowa gry jest doskonała na dobry początek i bardzo emocjonująca. Jeśli jednak zapragniemy ich jeszcze więcej - możem urozmaicić rozgrywkę za pomocą jednego lub dwóch dołączonych dodatków: "Klątwy" i "Skarby".
Oba rozszerzenia  wprowadzą grę na zupełnie nowe tory - rzucanie i zdejmowanie klątw, zdobywanie skarbów - albo ułatwią nam wyjście albo znacznie utrudnią (działanie poszczególnych kart i żetonów opisane jest szczegółowo w instrukcji).Bardzo ciekawa, dynamiczna gra z przyjemnym dreszczykiem emocji. Przeznaczona dla 1-5 graczy od lat 8 (moim zdaniem nawet od 7).
 Presja czasu i losowość to naprawdę spory zastrzyk adrenaliny, polecam każdemu, bez względu na wiek.

Wydawca Rebel

3 komentarze:

  1. Czekam aż razem z Synkiem dosiądziemy do takiej właśnie gry... może jeszcze rok - chociaż rok :))

    Uwielbiam tu zaglądać! Pozdrawiam, www.MartynaG.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja się zakochałam w tej grze. W ogóle lubię potwornie gry rozgrywane w czasie rzeczywistym. Rozgrywki się tak nie ciągną wtedy w nieskończoność.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger