7/13/2015

Klocki jeżyki

O klockach i ich ogromnym znaczeniu dla dziecięcego rozwoju pisałam już kilkakrotnie. To zabawki, które nie kosztują majątku, a potrafią zająć dziecko na dłuższy czas, zabawić, a przy okazji pomagają mu rozwinąć szereg umiejętności - takich jak kreatywność, koncentracja, logiczne myślenie wyobraźnia przestrzenna, koordynacja wzrokowo - ruchowa, mała motoryka czy precyzja ruchów.
Co więcej, wybór klocków jest tak duży i różnorodny, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Polska firma Wader od dawna w swojej ofercie ma klocki z wypustkami typu jeżyki, które od pewnego czasu można kupić w nowej odsłonie - jako zestawy z konkretną propozycją konstrukcyjną.Nowa seria obejmuje 12 zestawów kolorowych elementów. Są one bardzo zróżnicowane - figury, kółka, głowy postaci, wszystko to w różnych kolorach. Ci, którzy znają te klocki (a jest ich naprawdę spore grono) wiedzą, że do ich jakości trudno się przyczepić.


Dobrze się łączą, elementy są różnorodne i dają wiele możliwości konstrukcyjnych.  Podzielenie klocków na małe zestawy podsuwa jednocześnie gotowe pomysły na ich wykorzystanie. Odtwarzanie konstrukcji przedstawionej na obrazku to również wyzwanie. Zwłaszcza dla kilkulatka. Nie musimy tworzyć identycznej budowli, obrazek może być dla nas tylko inspiracją - resztę możemy opracować sami.


Łączenie klocków wymaga od dziecka precyzji i nieco siły, dlatego najlepiej sprawdzą się dopiero u 3-, 4-latków, ale dzięki temu lepiej rozwijają dziecięce zdolności manualne.
Dodatkową zaletą klocków z wypustkami są dostarczane przez nie wrażenia zmysłowe. Nawet moja 9-miesięczna córa lubi bawić się niektórymi elementami ☺.


My wolimy przechowywać wszystkie klocki w jednym pudle, bez podziału na zestawy. Niemniej jednak, czasem przydają nam się propozycje konstrukcji, jakie można wyczarować z tych klocków.
Najbardziej lubię obserwować, jakie budowle wyczarowuje z nich Helenka, bo wyobraźni w tym zakresie jej nie brakuje.


W zestawach znajdziemy helikopter, wyścigówkę, jeepa, spychacz, koparkę, samolot, pojazd kosmiczny, księżycowy, a także wiatrak, rycerzy, konia i zamek księżniczki.
Klocki są wykonane z dobrego plastiku i bardzo wytrzymałe - nic się nie wyłamuje i nie kruszy. Koła się obracają, podobnie jak ramiona wiatraka czy śmigło.


Jak widać, nawet nasz maluszek chętnie po nie sięga :)


A trzyletnia córka potrafi wyczarować z nich naprawdę ciekawe konstrukcje.
Pojedynczy zestaw kosztuje niewiele, ale polecam kupić od razu kilka :)
Cena jest naprawdę dobra w porównaniu do podobnych produktów zachodnich producentów.

Klocki jeżyki - zestawy tematyczne Wader - KLIK

Strona producenta - Wader


6 komentarzy:

 1. ależ one fajne :) Ta firma ma dobre produkty-tu się zgodzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo nie widziałam ich jeszcze ale wyglądają na ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiam jeżyki. Sama miałam w dzieciństwie. Dają naprawdę wiele możliwości, a konstrukcji nie jest tak łatwo zepsuć. Wader ma fajne, solidne zabawki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy jeżyki Wadera, ale wersję taką podstawową także fajnie wiedzieć, że są i tematyczne jeżyki :) Zakładam, że jedne do drugich będą pasować :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger