7/10/2015

Mimo wszystko...

Książki towarzyszą nam dosłownie wszędzie - czytamy je w domu i na wyjazdach, a wieczornego zasypiania bez wspólnej lektury nasza 3-latka nie potrafi sobie wyobrazić.
Ostatnio trochę więcej czasu spędzamy w aucie podróżując do różnych ciekawych zakątków naszego kraju, ale wcale nie przeszkadza nam to w słuchaniu ciekawych opowieści - wszystko to za sprawą audiobooków, które umilają nam każdą podróż.
Początkowo obawiałam się, że Helence trudno będzie się przyzwyczaić do bajek czytanych przez obcą osobę, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
Głos Jerzego Kryszaka działa na słuchaczy tak kojąco, że słuchanie opowieści w jego wykonaniu to prawdziwa przyjemność. Jedna z płyt, którą od jakiegoś czasu zawsze ze sobą zabieramy nosi tytuł "Mimo wszystko..."Na płycie znajdziemy 5 bajek terapeutycznych. To prawie godzina niezwykłych historii opowiadających o przezwyciężaniu własnych słabości, o oswajaniu strachu, o inności, wytrwałości, marzeniach ...
Opowieści, jakie tu znajdziemy mogą stanowić punkt wyjścia do wspólnych rozmów na różne, ważne tematy. Pomogą dziecku zbudować poczucie własnej wartości i umocnić wiarę w siebie.

Nie przesadzę, jeśli powiem, że bajek słuchałam jak zaczarowana.
Wszystkich pięciu - tej o meduzie Matyldzie, która tak bardzo pragnęła zaprzyjaźnić się rybkami, tej o ptaszku Odim, który mimo przeciwności losu chciał spełnić swoje wielkie marzenie, tej o Pawełku, który uczy się przezwyciężać swój lęk, tej o dzielnym Wojtku i jego sekrecie i tej o pisarzu i pewnym literkowym konkursie.
Każda z tych bajek przekazuje coś wyjątkowego, uczy empatii i rozwija dziecko emocjonalnie.
Krótkie opowieści pisane prostym językiem sprawiają, że to idealna płyta nawet dla 3-latka.


Wydawnictwo Oficyna MM

Kupując płytę wspieramy podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".

A wasze pociechy lubią słuchać audiobooków?

6 komentarzy:

 1. ojj i znowu sie zakochałam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Córcia lubi słuchać audiobooków choć odnoszę wrażenie że czasem poprostu sobie to leci a Ona niedokońca wsłuchuje się w tekst i wie o co chodzi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sprawię taką płytę mojemu dziecku :)

  Kochana poklikałabyś w linki w poście z SheIn ? Z góry dziękuję :*
  http://rzetelne-recenzje.blogspot.com/2015/07/shein-przeglad-oferty-sklepu-wyniki.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) jesteśmy na etapie kompletowania różnego rodzaju lektur i jak tylko natrafię na te pozycje to na pewno skorzystam zwłaszcza ze nie zawsze da się czytać książkę w "tradycyjny" sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję, zaraz kupię! nie znałam tych bajek, a chętnie poznam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger