7/04/2015

Rysuję i dekoruję

Pora na kolejną partię naszych ulubionych zeszytów kreatywnych - tym razem seria "Rysuję i dekoruję". Około tysiąca naklejek, 12 kolorowych scen, na których należy je umieścić i pełne szczegółów obrazki do kolorowania.
Wszystko to na grubej tekturowej podstawce.Z tej serii mamy "Zwierzęta" i "Wielkie zakupy".
Naklejki są naprawdę dobrej jakości. Mimo, że są niekiedy bardzo drobne, nie tak łatwo je przerwać.


Kolorowe sceny przedstawiają różne środowiska życia zwierząt. Naklejki są odpowiednio pogrupowane, a obrazki do kolorowania pokazujące rozmieszczenie zwierząt w tychże lokalizacjach mogą stanowić dodatkową inspirację przy umieszczaniu naklejkowych zwierzaków w odpowiednich miejscach.Książką można bawić się na różne sposoby - można najpierw przeanalizować czarno-białe obrazki i przyjrzeć się miejscom występowania poszczególnych gatunków i ich różnorodności, a następnie przystąpić do ozdabiania pustych scenek naklejkami.
Pełne szczegółów kolorowanki na pewno przyjemnie będzie wypełniać kolorami.


Naklejki są ładne i dość realistycznie przedstawiają wygląd poszczególnych przedstawicieli świata zwierząt.


Znajdziemy tu również coś w rodzaju "ściągi" - małe scenki wypełnione zwierzakami, które mogą ułatwić dziecku orientację w różnych środowiskach - w dżungli, na lodzie, na wsi, w domu, w oceanie, w lesie, w stawie, na sawannie, na pustyni, w górach ...Wielkie zakupy skonstruowane są na podobnej zasadzie - tu zamiast różnych środowisk życia zwierząt mamy sklepy, punkty spożywcze i usługowe.


Piekarnia, targ, księgarnia, kwiaciarnia, restauracja, kawiarnia, stragany z owocami i warzywami, sklep mięsny i rybny, perfumeria, galeria handlowa - te miejsca maluchy poznają tu w najdrobniejszych szczegółach.Duży format, bardzo dobre, solidne wydanie i masa zabawy :)

Książki można kupić za ok. 17 - 25  zł/szt.
W tej serii jest jeszcze "Moda" i "Księżniczki", ale "Zwierzęta" i "Zakupy" są moim zdaniem ciekawsze :)
P.S. Modą też się bawimy - w nieco innym wydaniu, ale o tych zeszytach innym razem :)

Wydawnictwo Olesiejuk

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger