7/03/2015

To ja, Hiperelvis!

Ależ ja lubię książki o takich małych łobuziakach.
Odkąd poznałam kultowego Mikołajka, a potem Jaśki, co pewien czas sięgam po takie lektury.
Łobuziak Elvis to jednak całkiem inny kaliber. Ten to potrafi namieszać! Przy nim wszystkie znane mi urwisy to aniołki.
Genialny dowcip grupy twórców ukrywających się pod pseudonimem Bono Bidari zamknięty w rewelacyjnej formie - ta książka to po części także komiks i czyta się ją błyskawicznie!Niezwykle lekkie pióro i błyskotliwy dowcip twórców książki sprawiają, że potrafi rozbawić do łez nie tylko dzieci.
Doskonale wyważony humor słowny i sytuacyjny sprawia, że od książki naprawdę trudno się oderwać. A mocne, charakterystyczne postacie (również drugoplanowe) znakomicie wpasowują się w interesującą fabułę.


Elvis Riboldi to chłopiec, który co chwilę pakuje się w jakieś tarapaty. Ma niezwykły talent do przeszkadzania i psucia wszystkiego, co napotka na swojej drodze. Jest prawdziwym fanem AC/DC, nie znosi szkoły (zresztą, jakbyście poznali dyrektorkę Jennifer, to wcale byście się mu nie dziwili :)) i potrafi puścić z dymem rezydencję (i to nie raz!) smażąc zwykły omlet.
A wierzcie mi, że to dopiero niewielka część jego niezbadanych talentów :)
Dość osobliwie przedstawia się jego przyjaźń z genialnym Borysem, chłopcy różnią się praktycznie pod każdym względem, a mimo to doskonale się dogadują.
Niezwykle barwnym duet stanowią też rodzice Elvisa - ich spokój i ogromna cierpliwość do "hiperaktywnego" syna powalają :)
Gwarantuję wam, że i wy polubicie zwariowanego Elvisa i całą resztę :)

Pierwsza część przygód tego szalonego fana AC/DC tak mnie wciągnęła, że sięgnięcie po kolejną część było czymś całkowicie naturalnym :)


Tym razem w centrum uwagi jest przyjaciel Elvisa - Borys, który zostaje przyjęty do pewnej elitarnej szkoły dla geniuszy. Jego wyjazd zamienia wakacje Elvisa w prawdziwy koszmar. Wszechobecna nuda i tęsknota sprawiają, że chłopak kompletnie nie wie, co ze sobą zrobić. Postanawia więc napisać do przyjaciela, ale odpowiedź, którą otrzymuje wprawia go w niemałe zdumienie.
Co więcej, rodzice Borysa również są zaniepokojeni zmianami, jakie zaszły u ich syna.
Elvis bez wahania wyrusza na pomoc przyjacielowi, bo domyśla się, że jego nowa szkoła nie jest odpowiednim miejscem dla niego.
Pomysłowość Elvisa, niezwykły splot wydarzeń i zbiegów okoliczności sprawiają, że Elvisowi (który  ledwo przechodzi z klasy do klasy) udaje się dostać do szkoły dla ponadprzeciętnie uzdolnionych uczniów.
Na miejscu okazuje się jednak, że Borys całkowicie się zmienił i nie życzy sobie żadnych kontaktów z byłym przyjacielem. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co jest tego przyczyną i czy Elvisowi uda się odzyskać przyjaciela - koniecznie przeczytajcie "To ja, Hiperelvis i genialny Borys". 
Nie będziecie żałować!

A jeśli chcecie jeszcze lepiej poznać świat zakręconego Elvisa, obejrzyjcie ten filmik - KLIK.

Wydawnictwo Czarna Owieczka

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger