7/05/2015

Zmysły, figury, koordynacja ręka-oko - kolorowy domek K's Kids

Większość zabawek, które pokazujemy na blogu to zabawki Helenki, a tymczasem nasza druga córa rośnie jak na drożdżach i coraz bardziej interesuje ją otaczający świat.
Niedługo kończy 9 miesięcy. Czym najbardziej lubi się bawić?
Często czytamy i oglądamy książeczki (1, 2, 3, 4, ), bawimy się kartami, Elizka podgryza ulubiony gryzak, no i oczywiście interesuje się wszystkim, co robi Helenka :)  
Większość zabawek Elizy to "spadek" po siostrze, ale pojawiło się też kilka nowych.
Jedną z takich nowinek chcę wam dziś pokazać, bo moim zdaniem jest naprawdę ciekawa dla maluszków w tym wieku i nie tylko - to miękki domek K's Kids, który od pewnego czasu jest u nas w codziennym użytku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Elizy.Domek jest całkiem pokaźnych rozmiarów i jest całkowicie bezpieczny nawet dla najmłodszych maluszków. Już sam domek dostarcza dziecku wielu ciekawych wrażeń, a dodatkowo kryje się w nim aż 10 różnorodnych elementów.

Tak, jak wielokrotnie wam pisałam, z rezerwą podchodzę do interaktywnych, grających i świecących zabawek. Choć opatrzone są one informacją "edukacyjne", to ja w ich edukacyjne walory jakoś nie wierzę. Nie widzę w nich niczego odkrywczego dla małych rączek - wszystko jest podane "na tacy" w postaci irytujących melodyjek i światełek.

Ten domek to jedna z najciekawszych zabawek dla maluchów, jakie do tej pory spotkałam. 
Zaraz wam zdradzę, dlaczego :)


Kolory i ciekawe wzory przyciągają wzrok i są bardzo atrakcyjne dla maluszków. 
Wewnątrz domek ma czarno - białą kratkę, która świetnie kontrastuje z kolorami na zewnątrz. 


Dach domku z jednej strony stanowi sorter, a z drugiej ma welurową klapkę z główką psa, która zamyka największy z otworków. Sorter uczy rozróżniania figur geometrycznych i pomaga ćwiczyć małą motorykę (wkładanie brył w odpowiednie otworki). Duży otwór zamykany klapką pozwala bawić się w poznawanie przedmiotów za pomocą zmysłu dotyku (dziecko wkłada tam rączkę i "wyławia" poszczególne przedmioty wyjmując je na zewnątrz).


W zestawie z domkiem znajduje się 10 różnorodnych elementów, stymulujących zmysły maluszków:
- 4 plastikowe bryły geometryczne w różnych kolorach, pasujące do sortera na dachu domku
- 3 miękkie elementy z różnego rodzaju tkanin i w różnych kolorach - ćwiczą zmysł wzroku i dotyku. Dodatkowo dostarczają one wrażeń dźwiękowych i stymulują zmysł słuchu - potrząsana kula delikatnie dzwoni, naciśnięty ostrosłup piszczy, a sześcian szeleści.
- 3 przezroczyste, plastikowe figury z umieszczonymi w środku elementami: kula z zamkniętą w niej mniejszą zieloną kulką, ostrosłup z małymi, kolorowymi trójkącikami w środku i sześcian z kolorowymi kostkami. Dziecko uwielbia obserwować, jak w środku tych brył zmienia się układ drobnych elementów. Dodatkowo każda z brył inaczej grzechocze (wrażenia dźwiękowe).


Ścianki domku też kryją w sobie ciekawostki do odkrycia :)
Szeleszczące okiennice i obrazek pod nimi, otworki w ściankach odpowiadające ścianom miękkich brył - w kształcie trójkąta, kwadratu i koła, pod klapką na dachu znajduje się lusterko, różne tkaniny - dach jest welurowy, ścianki gładkie.
Całość prezentuje się wizualnie rewelacyjnie i potrafi zająć moją córkę naprawdę na długo :)
Czasami bawi się nim sama, czasami robimy to wspólnie - bada, analizuje, ogląda, wkłada, wyciąga - POZNAJE. Najbardziej lubię patrzeć, jak Helena pokazuje Elizce, jak umieszczać poszczególne kształty we właściwych otworkach :)Dla mnie to świetna zabawka pozwalająca maluszkom rozwijać zmysły, umiejętności motoryczne i poznawcze. Wraz ze wzrostem naszej pociechy obszary jej zainteresowań ulegają zmianie, na szczęście tym domkiem można bawić się na bardzo różne sposoby (np. funkcja sortera przyda się dopiero około roku, wcześniej maluszek będzie poznawał wszystkimi swoimi zmysłami poszczególne elementy zabawki, a tu są one naprawdę różnorodne - z co najważniejsze bezpieczne).

Jeśli szukacie pomysłu na pierwszą zabawkę dla dziecka, to ten domek będzie bardzo dobrym wyborem.

Domek Patrick K's Kids znajdziecie z darmową dostawą w sklepie Feedo.pl 
- KLIK (przystępne ceny i często darmowa dostawa)

A niebawem pokażę wam , jaką zabawkę z tego sklepu wybrałam dla Helenki :)

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger