8/27/2015

Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

Ta książka od razu zwróciła moją uwagę, gdy przeglądałam nowości wydawnicze. Dlatego z przyjemnością zgodziłam się ją zrecenzować na łamach naszego bloga ☺.
To książka nie tylko dla maluchów, które niechętnie dbają o zęby. To pozycja dla wszystkich dzieci, które są niezwykle bacznymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości i zadają mnóstwo pytań - niekiedy bardzo bezpośrednich.Mała, dociekliwa Lukrecja nie boi się pytać, bo niby czemu miałaby mieć przed tym opory?
Maluchy nie znają tematów tabu, pytają i oczekują odpowiedzi. Autorka książki - Anna Manna Poznańska wychodzi naprzeciw dziecięcej ciekawości i tłumaczy jak można najprościej, istotę dbania o higienę jamy ustnej.
Dzieci najlepiej zapamiętują konkrety i obrazy. Dlatego jestem pewna, że lektura tej książki na długo zapadnie im w pamięć. 
Czemu?
Bo jest taka, jak być powinna - oryginalna, zabawna, bez owijania w przysłowiową bawełnę, bez tabu - mówi wprost to, o co każde dziecko chciałoby zapytać w kwestii "ludzkiego stanu uzębienia".


Książka umiejętnie przemyca istotne sprawy, ale tak, że dziecko nie widzi w tym nudnego moralizatorstwa, lecz dziecięce odkrycie, którym bohaterka chętnie dzieli się z innymi.
Mało tego, ta książka może naprawdę zmotywować dziecko do regularnego mycia zębów - po pierwsze, żeby uniknąć "dziwnych zębów", jakie miewają tytułowi dorośli, po drugie przez naśladownictwo głównej bohaterki, która mogłaby myć zęby nawet 10 x dziennie, gdyby mama (dentystka) jej na to pozwoliła i po trzecie gdy maluch zobaczy te szczegółowo przedstawione bakterie nazębne - czym prędzej pobiegnie po szczoteczkę :)Książka pokazuje, że mycie zębów i zdrowe nawyki są naprawdę "fajne", zwłaszcza, kiedy poznamy uzębienie tych, którzy po pastę sięgają rzadko bądź wcale...


To najlepsza dziecięca książka na temat higieny jamy ustnej, jaka do tej pory wpadła mi w ręce. 
Szczera, dosadna, zaskakująca, napisana w języku właściwym dzieciom - prostym i nie przekombinowanym, a przede wszystkim skuteczna.
Ilustracje autorki - rewelacja (uśmiech wujka z pewnością zapamiętam na długo :)).
Wewnątrz skrzydełek okładki znajduje się poradnik, a właściwie dekalog zdrowych zębów - autorstwa prawdziwych dentystów.


Polecam i małym i większym szkrabom :)

Wydawnictwo KASZAMANNA

Jeśli przymierzacie się do zakupu książki, to polecam zrobić to bezpośrednio na stronie wydawnictwa (http://kaszamanna.net/), bo tylko tam wydawca do książki dorzuca w prezencie TORBĘ z uśmiechem taty Krzysia, a 4 kolorowanki z zepsutymi zębami wysyła mailem :)4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger