8/03/2015

Miała baba koguta... Najpiękniejsze piosenki dla dzieci z zapisem nutowym

25 piosenek, z których przynajmniej 20 zna każdy z nas. 
Klasyczne, ludowe, niekiedy biesiadne przyśpiewki, które doskonale pamiętamy z własnego dzieciństwa. Piosenki, które mimo upływu lat wciąż jakoś tam przewijają się przez nasze życie w nowej, ciekawej folkowej odsłonie.Książka jest niewielka, zbliżona do formatu A5, w miękkiej oprawie (ale z podwójnego kartonu), spięta spiralą, co bardzo ułatwia jej wertowanie oraz zginanie książki na pół na pożądanej stronie.
Tak, jak wspomniałam większość piosenek każdy kojarzy, niestety często nasza ich znajomość ogranicza się do refrenu i pierwszej zwrotki, więc taka ściąga może się przydać :)
Oprócz tekstu mamy tu też zapis nutowy każdego utworu, co bywa pomocne dla osób grających na jakimś instrumencie, a także dla tych, którzy potrafią śpiewać z nut - ta umiejętność przyda się zwłaszcza w przypadku mniej znanych piosenek.
Jednak mnie najbardziej spodobała się folkowa grafika tej publikacji, za który odpowiada Adelina Sandecka. Oszczędna, wyrazista, charakterystyczna - nadaje całości smaku i charakteru.


W środku znajdują się następujące utwory:
Miała baba koguta, Wlazł kotek na płotek, Panie Janie, Mało nas, Krakowiaczek jeden, Na Wojtusia z popielnika, Jedzie pociąg z daleka, Stoi różyczka, Był sobie król, Budujemy mosty, Jadą misie, Niezapominajki, Gdzieżeś ty bywał, Stary niedźwiedź, Równo, My jesteśmy krasnoludki, Ptaszek z Łobzowa, Malowany wózek, Zima zła, Jadą dzieci drogą, Mam chusteczkę haftowaną, Szła dzieweczka, Uciekła mi przepióreczka, Ojciec Wirgiliusz, Albośmy to jacy tacy.
80 znakomicie zilustrowanych stron pełnych znanych polskich melodii.
Cena spora, ale wydanie bardzo w moim guście :)

Wydawnictwo Egmont.

3 komentarze:

 1. ah piosenki mojego dzieciństwa...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobne ma Aksjomat (z płytą CD z nagranymi piosenkami). http://www.aksjomat.com/1523/ksiazki_dla_dzieci/Znane-i-lubiane-piosenki-dla-malych-dzieci-Stary-niedzwiedz-mocno-spi.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, trudno mi powiedzieć, czy jest tu jakieś podobieństwo. Tam chyba nie ma nut i grafika jest całkowicie inna, stron o połowę mniej, nie wiem też jakie utwory tam są i ile ☺.

   Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger