10/06/2015

Dzyń, dzyń! Jaki to zwierzak?

Jak dobrze znacie zwierzaki? Pewnie nie najgorzej.
A wasze pociechy?
Nie martwcie się, nie trzeba będzie wykazywać się tu żadną szczególną wiedzą, wystarczy znać ilość nóg przedstawicieli poszczególnych gatunków i wiedzieć jaki tryb życia prowadzą - dzienny czy nocny ☺. Zasady są tak proste, że w grę mogą grać nawet przedszkolaki, od 4 lat. A o to, że ją polubią możecie być spokojni ☺ - wszystko przez metalowy dzwonek, przypominający ten z hotelowej recepcji. Uwaga - uzależnia ☺.
W pudełku znajdziemy spore, ciekawe graficznie, dwustronne karty. Jest ich sporo, bo aż 50. Po jednej stronie widoczne jest zwierzę ukryte w zaroślach lub wodzie, a po drugiej - już w wersji standardowej z informacją na temat wspomnianej ilości nóg i trybu życia.
Oprócz kart mamy kostkę obrazkową i dzwonek.


Rozgrywka jest banalnie prosta - układamy karty w 5 stosów rewersem do góry, rzucamy kostką, a następnie wszyscy szukają zwierzaka, mającego cechę wskazaną na kostce. Gdy ktoś go wypatrzy, wypowiada jego nazwę i uderza w dzwonek. Kto zrobi to pierwszy - zgarnia kartę. Proste? Ale jak wkręca!
Aha, i uważajcie na pomyłki, bo są karniaki.


Bardzo fajna, dynamiczna i zabawna gra rodzinna. To nie tylko zdobywanie wiedzy na temat zwierząt, ale także ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości.
"Jaki to zwierzak?" - Wydawnictwo Egmont

7 komentarzy:

 1. mamy i gramy ale głowa boli od dzwonka :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna gra! Już ją mężowi pokazywałam, a po Twoim wpisie z grami Trefla Język ang i Europa...cóż..... córka na urodziny dostała :) Za dużo fajnych rzeczy tu u Ciebie widzę :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. super gra
  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupuję :) bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko nad jednym. Ja mam 3,5 latka. Nie jest za mały? Bo wydaje mi się ze by sobie poradził (może byśmy grali w jakąś uproszczoną wersję)?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupiłam dla 3,5 latka i radzi sobie swietnie, poznaje zwierzeta i uczy sie nowych rzeczy. SUPER! Dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger