12/28/2015

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham czyli o miłości raz jeszcze

Dziś będzie o uczuciach - a właściwie tym najważniejszym i wszechogarniającym - miłości, bo choć napisano o niej już niezliczoną ilość wierszy, powieści i innych form literackich, to wciąż nie powiedziano wszystkiego.
Rodzinne spotkania, serdeczne życzenia, ciepło, życzliwość - a w tym wszystkim właśnie miłość.
Święta to taki czas, kiedy każdy się zatrzymuje, kiedy na co dzień rozdzieleni odległością w końcu możemy się spotkać i spędzić ze sobą ten niezwykły czas. I choć tych kilka świątecznych dni już za nami, to temat miłości jest jak najbardziej aktualny.


A jak sprawić, żeby nasze wyznanie miłości zawierało w sobie całą potęgę tego uczucia? Żeby kochana osoba zrozumiała, jak bardzo jest dla nas ważna?
No właśnie, to nie taka prosta sprawa.
Mały zajączek, bohater tej przepięknej książeczki, stara się wyrazić jak bardzo kocha swojego tatę. I całkiem dobrze mu to wychodzi - choć tata nie pozostaje mu dłużny i robi dokładnie to samo.
Dwa urocze zajączki przebijające wzajemnie swoje miłosne deklaracje, to widok naprawdę cudowny.
Książka jest tak przepełniona ciepłem i serdecznością, że potrafi poprawić humor nawet w najbardziej pochmurny dzień.


Tych kilka zdań, prosta historia i urocze ilustracje oddają tak pięknie istotę miłości, że mogłabym czytać ją na okrągło :).
To wspaniała lektura, pozwalająca najmłodszym zrozumieć potęgę tego wielkiego uczucia i jego wartość. A przy okazji przypomina, jak ważne jest mówienie drugiej osobie, jak bardzo jest dla nas ważna.
Niewielka książka - wielki temat :)
Polecam każdemu - bez względu na wiek. Z miłości się nie wyrasta :)Wydawnictwo Egmont

5 komentarzy:

 1. Ale ładnie wydana ta książka, uwielbiamy z synami takie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcona wieloma pozytywnymi recenzjami, zachwycona obrazkami już miałam ją zamówić, kiedy natknęłam się na nią w bibliotece i u nas zupełnie się nie sprawdziła, ani ta ani pozostałe z serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała książka :). Mój synek ją uwielbia. Ja też jestem zachwycona, barwnymi ilustracjami i pięknym i prostym tekstem, który zachęca dziecko do wyrażania swoich uczuć :). U nas sprawdza się idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki nie czytałyśmy ale wiesz że me Dziecko często mówi mi, że kocha mnie jak stąd do księżyca i spowrotem ;-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger