3/07/2016

Kamienie w kieszenie - kto pierwszy ten lepszy!

Kolejna planszówka w naszej rodzinie - tym razem gra bardzo prosta, tłumaczenie zasad to jedna minuta, ale sprawi wam masę frajdy. 
Gracze będą wskazywać grzyby, na których zgromadzone są kamienie szlachetne, żeby zdobyć ich jak najwięcej. Ale uwaga, mamy tu też i negatywną interakcję, bo możemy zabierać zdobyte kamienie współgraczom!
Zapraszam do świata goblinów, elfów i krasnoludów. Co kryje pudełko gry "Kamienie w kieszenie"? Oczywiście drogocenne kamienie, woreczek, okrągłe i kwadratowe karty oraz instrukcję.


Tak, jak wspomniałam na wstępie, zasady są dziecinnie proste, choć gra dedykowana jest graczom od lat 8. Myślę, że śmiało można spróbować z młodszymi dzieciakami (dostosowując odpowiednio zasady).
Na środku kładziemy kilka grzybów (zawsze o jednego mniej niż liczba graczy, od 2 wzwyż), a na nich po 2 kamienie. Przed sobą kładziemy kartę z postacią a następnie głośno odliczamy RAZ-DWA-TRZY i "na trzy"wskazujemy w tym samym czasie wybranego grzyba. Jeśli wybrany przez nas grzyb został wskazany tylko przez nas - zabieramy klejnoty do swojej kolekcji, jeśli grzyba wskazały przynajmniej 2 osoby - kamienie zostają na swoim miejscu.
Tak wygląda runda pierwsza, dalej robi się coraz ciekawiej :)
Gracze mogą wskazać nie tylko wybranego grzyba, ale i kartę innego gracza - w ten sposób możemy pozbawić przeciwnika wszystkich zdobytych kamieni. Oczywiście gracz może zakryć swoją kartę dłonią zapewniając ochronę swojej kolekcji, ale nie będzie mógł w wówczas zdobyć nowych kamieni (albo decydujemy się na zakrycie dłonią karty albo wskazujemy cel swojej inwazji).

Zasady brzmią (i są) bardzo prosto, ale wierzcie mi, że gra dostarcza masę emocji i jest bardzo dynamiczna.
Pikanterii dodaje możliwość "umawiania się" i zawiązywania sojuszy, z których ostatecznie wcale nie musimy się wywiązywać :)


Przed każdą rundą uzupełniamy kamienie z woreczka, a na koniec liczymy nasze zdobycze - komplety kamieni w różnych kolorach są najcenniejsze, wyższą punktację mają też kamienie przezroczyste, pozostałe to 1 pkt.
Gra doskonale sprawdzi się jako przerywnik przed poważniejszymi tytułami i jako dynamiczna rozgrzewka :)

Wydawnictwo Rebel

2 komentarze:

  1. Właśnie wczoraj graliśmy i nam się bardzo spodobało :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda bardzo fajnie! Moje dzieciaki jeszcze za małe na planszówki, ale już powoli rozglądamy się za jakimiś fajnymi grami na przyszłość.
    Koleżanka polecała nam Pędzące Żółwie - znacie?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger