3/12/2016

Przegląd książek z Centrum Edukacji Dziecięcej

Bardzo lubię publikacje tego wydawnictwa. Są różnorodne, solidnie wydane i naprawdę ciekawe. 
Mogą stanowić inspirację podczas omawiania z dziećmi różnych zagadnień i pomagają wzbogacić wiedzę z poszczególnych dziedzin. Kilkukrotnie pokazywałam już na blogu książki z Centrum Edukacji Dziecięcej, ale ponieważ sięgam po nie dość często, postanowiłam przygotować mini przegląd z kilkoma ciekawymi tytułami."Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci" 

Na początek książka, którą z powodzeniem można czytać już najmłodszym przedszkolakom. To pierwsza encyklopedia zwierząt dla maluchów. Prawie 30 gatunków opisano tu bardzo przystępnie. Krótka charakterystyka, skupienie się na najciekawszych i najbardziej oryginalnych cechach przedstawianych zwierząt, duże fotografie, obszar występowania. Naprawdę kawał dobrej roboty - zarówno w doborze materiału, jak i jego przedstawieniu. Szczerze mówiąc nie znalazłam lepszej książki o zwierzętach dla 3-latków.

Kolejne 3 książki są dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. 

"12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci"

Wiedza o tym, że mamy swoje prawa to jedno, ale ich rozumienie to coś zupełnie innego. Dzieci często nie do końca wiedzą, co kryją w sobie przedziwne nazwy ich własnych praw, bo często brzmią "po dorosłemu". 12 praw, 12 uroczo zilustrowanych opowiadań polskich autorów. A to naprawdę znane nazwiska - wymienię choćby Joannę Krzyżanek, Annę Onichimowską, Zofię Stanecką czy Elizę Piotrowską. Bardzo dobrze się to czyta i każda opowieść jest doskonałym wstępem do dalszej dyskusji o prawach dziecka.

"Dziecięce sprawy, czyli jak sobie radzić na co dzień i od święta"

Dlaczego nie należy się garbić? Co to są rozpraszacze? Na czym polega współpraca? Po co są odblaski? Te i masę innych pytań, a właściwie odpowiedzi na nie znajdziemy w tej książce. Sympatyczna rodzina wafelków umiejętnie nam je przedstawi, a urocze ilustracje Zenona Wiewiurki pogłębią przyjemność z lektury. W krótkich i ciekawych opowiadaniach przemycono masę wiedzy, którą dziecko przy okazji z łatwością przyswaja.
"Dziecięca akademia. Na tropie słów"

I znowu pozycja, jakich na rynku jest naprawdę niewiele. Znana językoznawczyni Katarzyna Kłosińska (znacie trójkową audycję"Co w mowie piszczy?") oprowadza dzieci po tajnikach słów z różnych dziedzin. Słownictwo z różnych dziedzin - dni tygodnia, pory dnia, miesiące, święta, rodzina i bliscy, imiona, nazwiska, ciało, jedzenie, ubrania, kolory, pieniądze, mieszkanie, meble, urządzenia techniczne, pojazdy, miasta i nasza ojczyzna.
Trochę etymologii, trochę praktycznych rad, masa ciekawej wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób. To pierwsza część nowej serii "Dziecięca Akademia".

Ciekawe, która z tych pozycji najbardziej przypadnie wam do gustu :)
A może polecicie nam coś jeszcze z oferty Centrum Edukacji Dziecięcej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger