4/18/2016

Einstein, Gruby i Krowa, czyli "Opowiem ci mamo, co robią koty"

To zdecydowanie najzabawniejsza część tej serii. Już gdy pojawiła się w zapowiedziach, wiedziałam, że musimy ją mieć. Masa kotów, nasza ulubiona seria, zabawne ilustracje Nikoli Kucharskiej (której wcześniejsza książka znalazła się w naszym zestawieniu najciekawszych kartonówek ubiegłego roku) - to musiało się udać.Nikola Kucharska po raz kolejny (po Legendach Polski) tworzy bardzo ciekawe historyjki obrazkowe. Opowiada ilustracjami, jedyne co trzeba zrobić, to zamienić je w słowa.
Jej pomysły są bardzo oryginalne i niezwykle zabawne.
Śmiejemy się od ucha do ucha już od samej okładki tej książki. Kot malujący pisanki i przeganiający gawrona, łobuziaki mające chrapkę na gniazdo z ptaszkami, kot liżący sowę, naprawdę trudno powstrzymać uśmiech. Potem jest tylko lepiej. Historia sympatycznej rodzinki okraszona dużą dozą dobrego humoru. Znalazło się też miejsce na wyszukiwanie różnic czy labirynt.
Bardzo fajne komentarze, przy okazji autorka przemyca sporo kocich ciekawostek. A naszymi zdecydowanymi faworytami są Einstein, Gruby i Krowa, czyli przyjaciele Gbura (głównego bohatera), z kategorii "typy spod ciemnej gwiazdy" ☺
Z zapałem wyszukujemy tychże łobuziaków na każdej rozkładówce.


Fanom kotowatych - i nie tylko, serdecznie polecamy!

W bardzo dobrej cenie najdziecie ją tu - KLIK.


Wydawnictwo Nasza Księgarnia

2 komentarze:

  1. miałam kupić "Co robią pszczoły", ale chyba wybiorę koty :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam taką maniaczke kotów w rodzinie, idealny prezent by był.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger