4/05/2016

Produkt Roku 2015 wybrany przez naszych czytelników

Kiedy ogłaszałam konkurs na Produkt Roku 2015, nie sądziłam nawet, że tak spodoba Wam się ta inicjatywa :)
Ogromnie dziękuję wam za tak liczny udział!


Siłą waszych głosów zwyciężyli:


1. MIEJSCEMapa jest zarazem tablicą magnetyczną. Można ją postawić lub powiesić - w zależności od tego, jak nam pasuje. W komplecie wraz z nią znajduje się aż 201 okrągłych magnesów różnej wielkości. Na każdym z nich znajduje się obrazek - zwierzęta, ludzie, przedmioty i budowle charakterystyczne dla danego kraju i kontynentu. 
Choć producent dedykuje tę zabawkę dzieciom od lat 5, to u nas doskonale sprawdza się już u 3-latki. Wiadomo, że kraje i kontynenty to bardzo abstrakcyjne pojęcia dla małego dziecka. Dziecko najlepiej przyswaja wiedzę opierając się na konkretach. Obrazkowe magnesy w tej zabawce są właśnie takimi konkretami - każde zwierzątko czy budowla ma swoje miejsce na świecie. O każdym z tych magnesów możemy dziecku opowiadać, a tym samym jeszcze uatrakcyjnić wspólną zabawę. Nasza pociecha na pewno z przyjemnością będzie słuchać o tym, jak wygląda życie jego rówieśników w innych krajach. Może nasi bliscy mieszkają gdzieś daleko? Taka zabawa to doskonała okazja, żeby opowiedzieć o tych miejscach naszym dzieciom. Naszą zabawę możemy wzbogacić pokazem zdjęć czy pamiątek z różnych  odległych miejsc, czy też ciekawostkami wyszperanymi w sieci.
Umieszczenie ponad 200 magnesów we właściwych miejscach mapy to spore wyzwanie nawet dla rodzica :) Na szczęście do mapy dołączona jest "ściąga", a poza tym sporą wskazówką jest kolor tła magnesów.

Całą recenzję znajdziecie tu - KLIK

***

2. MIEJSCE
To gra logiczna dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym z bardzo lubianej przez nas serii SmartGames.
Co my tu mamy? Jak to w bajce - 3 świnki, wilka i chatki z ogródkiem, a do tego książeczka z zadaniami, którą będziemy wertować dość często :)
Zadania mają różne poziomy trudności (jak we wcześniejszych tytułach serii Smart Games) - starter, junior, expert imaster
Są 2 rodzaje zadań:
z samymi świnkami, określane jako "dzień" (24 zadania)
ze świnkami i wilkiem - "noc" (24 zadania)
Zadania "dzienne" polegają na takim układzie płytek z domkami, żeby świnki pozostały na zewnątrz swoich domków. Wybieramy zadanie i układamy świnki tak, jak przedstawia ilustracja. Następnie należy tak ułożyć płytki terenu z domkami, aby świnki pozostały na swoich miejscach  i nie trafiły do domków.
W wersji "nocnej" z kolei naszym zadaniem jest takie ułożenie płytek, aby świnki znalazły się w domkach (wcześniej rozmieszczamy je i wilka na planszy zgodnie z ilustracją zadania).
Osadzenie gry w tematyce bajkowej na pewno wpływa korzystnie na zainteresowanie dzieci tą łamigłówką. Mamy więc fantastyczne połączenie przyjemnego z pożytecznym :)
Gra świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy logicznego myślenia i ćwiczy koncentrację. Dziecko w skupieniu układa domki i gdy już mu się uda, odczuwa ogromną satysfakcję :)

Całą recenzję znajdziecie tu - KLIK

***

3. MIEJSCE 7 instrumentów, 15 utworów, nieskończona ilość możliwości.
Na środku pulpitu znajduje się coś w rodzaju sceny, na której możemy ustawiać dowolne instrumenty. W zależności od wybranego instrumentu, usłyszymy dany utwór w jego wykonaniu. Możemy wprowadzać kolejne i tym samym wzbogacać nasz koncert tworząc na koniec prawdziwą orkiestrę. Równocześnie zdejmując każdy z instrumentów ze sceny, jego głos milknie, a dalsze takty płyną już bez niego.
Po raz pierwszy udało mi się odkryć zabawkę, która tak wspaniale stymuluje rozwój dziecka w tym zakresie. Poza instrumentami muzycznymi pozwalającymi nam na samodzielne tworzenie muzyki (również niezwykle ważne) i książkami z muzycznymi inspiracjami nie udało mi się znaleźć niczego, co pozwalałoby nam na ćwiczenie słuchu w inny sposób (a nie psucie go głupawymi i zbyt głośnymi melodyjkami z pseudo interaktywnych zabawek).
Co jeszcze poza fantastycznym pomysłem wyróżnia Symfonię
Profesjonalnie nagrane dźwięki, dzięki którym nawet dziecięca piosenka brzmi niczym prawdziwe dzieło i doskonale wykonane gumowe instrumenty. Każdy z nich w innym kolorze, każdy o innej podstawie. Mamy więc przy okazji narzędzie do nauki kolorów i kształtów, a nawet sorter.
Instrumenty wykonane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, zabawa nimi to również świetna stymulacja sensoryczna - tym bardziej w połączeniu z dźwiękiem i światłem.
Zabawka wspaniale sprawdzi się również u dzieci niewidomych, właśnie dzięki tym fantastycznym figurkom, a i dzieci widzące mogą bawić się w rozpoznawanie instrumentów za pomocą zmysłu dotyku albo słuchu. Takie zabawy świetnie się u nas sprawdzają.
Tak jak wspomniałam, to zabawka, która oddziałuje jednocześnie na wzrok (światła), słuch (dźwięki) i dotyk (gumowe instrumenty), a do tego pozwala dziecku wpływać na ostateczny kształt granego utworu.

Całą recenzję znajdziecie tu - KLIK

*****

Nagrody książkowe od Platon24 i Wydawnictwo Skrzat powędrują do:

Patrycja Molenda 
Barbara Wachowska
Renata Krzypkowska
Katarzyna Biniecka
Joanna Graczyk
Anna Szukalska

Podeślijcie swoje adresy na maluszkowe.inspiracje@gmail.com - osoby, które zgłoszą się pierwsze mają prawo wyboru nagrody ☺ Czekam do 10.04

Gratulujemy!!!

3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger