4/22/2016

Seria polecana przez Muzeum Książki Dziecięcej

Jakiś czas temu wydawnictwo Muza wypuściła na rynek pierwszą partię reprintów znanych i lubianych książek sprzed lat. W ślad za nimi pojawiały się kolejne, tak, że obecnie wydano już 15 książek w ramach serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca.
My mamy 12 z nich i zamierzam uzbierać komplet :)
Większość już prezentowałam na blogu, dziś pokażę wam kolejną partię.


Najsłynniejsze chyba wydanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima, które pamiętam z własnego dzieciństwa ponownie jest w zasięgu ręki. Te same ilustracje Jana Lenicy (jednego z twórców polskiej szkoły plakatu), to samo wnętrze książki wydanej po raz pierwszy w 1958 roku!
Lokomotywa, Rzepka i Ptasie radio w znanej i lubianej oprawie graficznej:

Jakby było wam mało Tuwima, to możecie pokusić się na kolejną przepiękną pozycję - "Słoń Trąbalski" reprint książki z 1948 roku!
Nieśmiertelne ilustracje Ignacego Witza w połączeniu z niezapomnianą tuwimowską twórczością zadbają o przyjemność z lektury.

I znowu sięgamy do niezapomnianej kreski Jana Lenicy w książce "Cudowna broda szacha" - wydanej po raz pierwszy ponad 56 lat temu. Cztery ciekawe, wierszowane bajki autorstwa Anny Świrszczyńskiej przypomną nieco zapomniane już słownictwo i przy okazji rozwiną językowo młodych czytelników. 

I na koniec szczypta prozy :) "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej, wznowienie wydania sprzed 30 laty. Przepiękna, pełna ciepła opowieść o codzienności grupy dzieciaków. Tytułowe drzewo jest im bardzo bliskie - to tu najczęściej spędzają czas i to z nim wiąże się większość ich zabaw.
Dla dorosłych jest tylko zwyczajnym drzewem - dla dzieci - całym światem.
I kiedy pojawia się zagrożenie wycięcia ich ukochanej kryjówki  - postanawiają zaprotestować.

A co wy sądzicie o wznowieniach książek sprzed lat? Chętnie po nie sięgacie czy wolicie nowości?

Wydawnictwo Muza

2 komentarze:

  1. Mamy jedynie "Lokomotywę" i "Słonia Trąbalskiego", ale wspaniale byłoby przygarnąć wszystkie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy kilka tytułów z tej serii, są niezwykłe!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger