6/15/2016

Childhome Lambda 2 - krzesło do karmienia rosnące wraz z dzieckiem

Kiedy 2 lata temu pokazywałam na blogu krzesło Childhome Lambda, mało kto o nim słyszał.
Dziś to jeden z najpopularniejszych modeli krzeseł rosnących wraz z dzieckiem, kształtujących prawidłową postawę dziecka i bardzo praktycznych.
Jestem tak zadowolona z tego krzesła, że postanowiłam zakupić kolejne, dla drugiej córki. 
W międzyczasie pojawiła się nowsza wersja tego krzesła - Lambda 2. A czym się różni od swojej poprzedniczki? Zaraz wam zdradzę :)


Krzesła tego typu mają zapewnić naszemu dziecku zdrową pozycję podczas karmienia i nie tylko - również póżniej np. przy biurku.
W takim krześle kręgosłup dziecka jest prawidłowo podparty, a regulowany podnóżek pomaga utrzymać odpowiednią postawę (nogi nie zwisają podczas siedzenia. 
Na każdym etapie rozwoju naszych pociech dostosowujemy odpowiednią wysokość siedziska i podnóżka.

Generalnie nowa Lambda różni się od "starej" jedynie 3 cechami:

- plastikowa nakładka na tackę - swoją drogą bardzo praktyczna zmiana, dzięki niej stolik/tacka dłużej pozostaną nienaruszone, dziecko nie porysuje ich widelcem itd. Plastokową tackę bardzo łątwo utrzymać w czystości


- mocowania siedziska i podnóżka są na sprężynie i łatwiej się je użytkuje (wkłada/wyciąga)


- firmowa etykietka znajduje się na przedniej listewce krzesła, a nie tak, jak we wcześniejszej wersji - tylnej.


Pozostałe atuty krzesła pozostają bez zmian, bo po co zmieniać to, co jest bardzo dobre :)

Dla niewtajemniczonych przypomnę je krótko:

- krzesło przeznaczone dla dziecka od 6 miesięcy - aż do wieku dorosłego (maksymalne obciążenie wynosi tu 85 kg!).

- wykonane jest z drewna bukowego, bardzo twardego i wytrzymałego (a nie z kauczukowego, jak krzesła konkurencji).

- wymiary krzesła to 49 x 51 x 85 cm, a jego ciężar to 7,5 kg, jest więc bardzo stabilne, możemy być pewni, że nasze dziecko będzie w nim wygodnie i pewnie siedzieć. 

- można je przesuwać po podłodze bez obawy, że ją zarysuje - pod spodem przyklejono filcowe podkładki.

- bardzo szerokie i wygodne siedzisko (wypróbowane też przez dorosłych :)) oraz obszerny podnóżek - można regulować ich wysokość bez użycia narzędzi (wkłada się je i wyjmuje na zasadzie kliknięcia), głębokości siedziska nie da się regulować, ale bez problemu można zamienić siedzisko z podnóżkiem otrzymując tym samym większą powierzchnię do siedzenia.

- w zestawie tacka, którą z łatwością można przełożyć na tylną część krzesła, a dzięki temu utrzymać nasze krzesło w czystości. Tacka zakończona jest rantem, który pomoże uniknąć rozsypywania się resztek jedzenia - w wersji Lambda 2 plastikowa nakładka na całej powierzchni tacki

5-punktowe pasy bezpieczeństwa (bardzo łatwe do zamontowania i zdemontowania).

- ciekawe wzornictwo i gama kolorystyczna (naturalny, biały, szary i antracyt).

- dobra cena  :) Krzesło Lambda Childhome kosztuje około 500 zł (a nie ponad 700!!), biorąc pod uwagę, że ma posłużyć naszemu dziecku przez kilkanaście lat - cena nie jest wygórowana.

- W pierwszych 2-3 latach życia naszego dziecka można korzystać z pałąkatacki oraz pasów bezpieczeństwa (oczywiście nie musimy korzystać ze wszystkich 3 elementów - jeśli nie potrzebujemy tacy, można ją łatwo zdemontować, można również wybrać czy wolimy pałąk czy same pasy).

Gdy nasze dziecko stabilnie samo siedzi, możemy zdemontować pałąk i pozwolić mu siedzieć samodzielnie. Krzesło bez problemu da się przysunąć do każdego standardowego stołu - nasze dziecko będzie siedzieć na odpowiedniej wysokości (nie z brodą na stole) i mieć podparcie dla stóp.

Bardzo często pytacie mnie o to krzesło, czy z czasem nie zauważyłam jakichś wad czy nadal jestem z niego zadowolona - jestem BARDZO zadowolona, co widać po zakupie kolejnego w identycznym kolorze, jak poprzednie. Krzesło jest używane na co dzień od 2 lat i uszkodzenia/zadrapania są naprawdę minimalne. Myślę, że ważny jest też wybór odpowiedniego koloru, w przypadku ciemniejszych, zadrapania na pewno będą bardziej widoczne (potwierdzone przez czytelniczkę).
Dzieci bardzo je lubią, stąd konieczność kupienia takiego samego dla drugiej córy, żeby uniknąć sporów:)

Jeśli szukacie idealnego krzesła do karmienia, które można użytkować przez wiele lat, Childhome Lambda 2 będzie bardzo dobrym wyborem.

Po więcej zdjęć zapraszam do mojego poprzedniego wpisu - KLIK

2 komentarze:

  1. Ja nie jestem do końca zadowolona z tego krzesła, szybko farba odpada na nogach, poza tym mamy problem, żeby dziecko z niego wyjąć, gdyż blokuje się nóżkami. A tak się cieszyłam, gdy je kupowałam.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger