8/05/2016

Letnie nowości od Naszej Księgarni

Dziś będzie książkowo - nowości od Naszej Księgarni, na które się skusiłam to tytuły dla różnych grup wiekowych. Będzie coś dla maluszka, 2-3 latka i starszaka. Słowem dla każdego coś miłego :)


Na początek kartonówka formatu A4, wyjątkowo zilustrowana przez Jana Kallwejta. Świetne plakatowe obrazki, łatwe do zlokalizowania przez maluchy. A ponieważ to "Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa" to ilustracje podzielone są tematycznie
U nas największym hitem jest poszukiwanie królika na każdej rozkładówce. Mój 1,5 roczny maluch radzi sobie z tym doskonale i bardzo to lubi.
Zabawy z tą książką znakomicie rozwijają dziecięce słownictwo i inspirują tworzenia krótkich, prostych historyjek, jakie maluszki uwielbiają.
Wydanie na najwyższym poziomie estetycznym - duży format, zaokrąglone rogi, dość spora, jak na kartonówki objętość.

Kolejny tytuł to niedługa opowieść dla 2-3 latków - "Szopięta" z przepięknymi ilustracjami Ewy Kozyry - Pawlak, które powstały z różnorodnych kawałków tkanin.
Mogę je oglądać na okrągło i wciąż się nimi zachwycam. Sprawiają wrażenie trójwymiaru i są takie "do przytulenia" :).
Fabuła jest niezwykle prosta, a tekstu jest niewiele, więc nasze pociechy nie zdążą się znudzić tą lekturą. 
Bohaterami jest rodzina szopów praczy. Rodzice stale są zapracowani, piorą i sprzątają przez całę dnie, a ich maluchy same jakoś organizują sobie czas. Pewnego dnia zostają porwane przez chytrą lisicę, która chce mieć je w domu po to, żeby sprzątały jej norę. Szybko jednak przekonuje się, że małe szopięta nie są tak skore do pracy, jak ich rodzice i zamiast sprzątać - wolą bałaganić. 
Wesoła, niedługa historyjka z przepięknymi ilustracjami, których nie mogę się nachwalić :)

I na koniec coś dla starszaków. Druga część "Bractwa- piractwa" Natalii Usenko. Tym razem przeżyją przygodę przyrodniczą.
Zwariowana rodzinka, która zamieszkała bezludną wyspę postanawia zagłębić sięw przyrodę uznając, że dzieciaki nieco "zdziczały" :)
Rozpoczynają więc wyjątkową szkołę i podróżują na różne wyspy w poszukiwaniu wiedzy przyrodniczej. Będzie wyspa Wiosenna, Letnia, Jesienna, Zimowa, Ptasia, Grzybowa, Owadów, Pajęczaków czy Zmiennej Pogody.
A na tych wyspach? Masa ciekawostek! Etapy rozwoju motyli, kulisy życia ptaków i zwierząt domowych, zjawiska atmosferyczne, jak śnieg, szron, mróz, lód, różnice między morzem i oceanem, burze i pioruny, ssaki morskie, kijanki, rafa koralowa, i wiele wiele innych ciekawych faktów.

Młody czytelnik na pewno będzie usatysfakcjonowany, bo nie znajdziemy to żadnych nudnawych tekstów ani opisów. Wszystkie ciekawostki przyrodnicze poznajemy za sprawą dzienniczka rodziny piratów, który regularnie prowadzi.

Książki znajdziecie na stronie wydawnicywa Nasza Księgarnia

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe nowości
  pozdrawiam MARCELKA♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne:) Trzeba będzie obejrzeć w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kupować i czytać książki mojemu maluszkowi :) Dziękuję za nowe inspiracje!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger