8/04/2016

Roald Dahl i książki, obok których nie da się przejść obojętnie

Twórczość Roalda Dahla wielu znana jest głównie z "Charliego i fabryki czekolady".
Warto jednak zagłębić się w inne jego tytuły, bo są absolutnie godne uwagi. Ta lekkość, dowcip i niezwykłą fantazja są nie do podrobienia i sprawiają, że autor ma miliony fanów na całym świecie.
Z okazji 100-lecia urodzin Roalda Dahla, wydawnictwo Znak wydało 3 jego rewelacyjne książki, któe zaraz przedstawię wam nieco bliżej.


Przede wszystkim niech nie przerazi was ich objętość. Te książki czyta się tak szybko i z takim zainteresowaniem, że naprawdę nie wiadomo kiedy docieramy do ostatniej strony.
I wcale nie są to książki dla starszaków. Owszem, na pewno im się spodobają, ale ja czytam je 4-latce i bardzo jej przypasowały. Chwilami obie zaśmiewamy się do łez :)
Powieści Dahla czyta się z ogromną przyjemnością. 

Oto pierwsza z książek, którą pewnie wielu z Was zna już z wielkiego ekranu. "BFG - Bardzo Fajny Gigant" zdążyła już pozyskać pokaźne grono młodych fanów. Zapewniam was jednak, że książka jest jeszcze lepsza niż film. Zabawna, pełna zwrotów akcji, ciekawa i momentami bardzo wzruszająca.
A... i przygotujcie się również na momenty mrożące krew w żyłach :) W końcu występuje tu Olbrzym! :)

Kolejna książka "Danny mistrz świata", to znowu poza doskonałą fabułą właściwą Dahlowi, również fenomenalnie przedstawiona relacja syna z ojcem. Rozmowy, wspólne zajęcia, zwierzenia, prawdziwa przyjaźń. 
Niestety niewiele jest książek tak trafnie i mądrze poruszających ten temat.
Tata Dannego jest bezsprzecznie najlepszy na świecie, ale gdy pewnego dnia chłopiec odkrywa, że jego ojciec zakrada się do sąsiada i poluje na bażanty, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę wielu rzeczy o nim nie wie.
Jeśli jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie to koniecznie zajrzyjcie do tej ksiażki.

Tę książkę moja córka szczególnie sobie upodobała.
Fabuła powieści "James i ogromna brzoskwinia" przedstawia się bardzo ciekawie (jak zresztą i poprzednie) - James zamieszkuje z niemiłymi i złośliwymi ciotkami po śmierci rodziców. Zdecydowanie pobyt u nich nie należy do przyjemnych. Pewnego razu spotyka nieznajomego, który daje mu tajemnicze nasiona. Niespodziewanie wyrasta z nich olbrzymia brzoskwinia, która zapewnia schronienie wielkim owadom. Z czasem James sięz nimi zaprzyjaźnia i gdy pewnego razu brzoskwinia zrywa się z drzewa i toczy do oceanu, wspólnie wyruszają w niezwykłą i pełną przygód podróż.
Fantastyczne dialogi, błyskotliwa akcja i to przyciągające "coś", co można spotkać tylko w książkach Dahla :)

Wszystkie powieści znajdziecie na stronie Wydawnictwa Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger