8/17/2016

Ruchome książki dla maluszków - przepis na świetną zabawę

Jeśli poszukujecie pomysłu na pierwszą książkę dla swojej pociechy, to te, które dziś wam pokażę można brać w ciemno :) 
U mojej najmłodszej córki książki tego typu sprawdzały się już gdy miała 8 miesięcy i do tej pory bardzo je lubi.
Zresztą trudno się dziwić. Na każdej stronie czeka tu niespodzianka, a obrazki nie dość, że są kolorowe i zabawne, to jeszcze się poruszają!


Niedawno nakładem wydawnictwa Olesiejuk ukazała się nowa seria książeczek z ruchomymi elementami - Kurczak Karolek. Jest absolutnie fantastyczna, a oprócz świetnej grafiki podoba mi się tu element zaskoczenia, jaki czeka na nas zawsze na ostatniej stronie.


Ruchome obrazki są naprawdę spektakularne, zresztą sami zobaczcie  :)
Niestety w przypaku takich książek, choć mają twardą oprawę, zaokrąglone rogi i często kartonowe strony, istnieje duże prawdopodobieństwo oderwania przez maluchy drobnych elementów. A wierzcie mi, że każdy maluch chce dotknąć tego dzióbka czy nóżek :)
Ale muszę przyznać, iż obawiałam się, że będzie gorzej - kilka małych części z naszych poprzednich książek odpadło, ale udało się je przykleić. Te są wciąż całe, ale i pociecha zdążyła mi podrosnąć :)Kolejne części to "Kurczak KArolek idzie do przedszkola" i "Uczy się latać". Cała seria nosi oryginalnie nazwę Charlie Chick i zdobyła już masę fanów na całym świecie. Cieszę się, że teraz i u nas te książeczki są w zasięgu ręki.Pamiętacie ten wpis mój wpis - KLIK? Książki Jo Lodge to fenomen od lat (wcześniej Pan Kłap, od ubiegłego roku Dinozaur, Kurczak, Krówka i Sówka). Chyba żaden maluszek nie pozostanie obojętny na te rozkładówki. Tym razem do serii dołączył Mały Piesek i Kotek.
Jeśli szukacie książkowego pewniaka dla maluszka - to zdecydowanie polecam tę serię.Co sądzicie o takich książeczek? 
Czy wasze maluszki lubią ruchome obrazki?

Wydawnictwo Olesiejuk

Seria o Kurczaku Karolku do kupienia tu - KLIK
Seria autorstwa Jo Lodge - KLIK

2 komentarze:

  1. Świetne! Uwielbiamy pop-upy a to fajne wprowadzenie do nich. Jestem pewna, że mój Tedi pokocha od razu ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne są takie książki. Mamy całą serię Jo Lodge i dwie mniejszego formatu Zwierzęta w zoo i Zwierzęta w dżungli i są hitem u prawie roczniaka od kilku już miesięcy. Poluje na więcej, szukam pomysłów .

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger