9/14/2016

Odkryj kto..., co..., gdzie ... - seria książeczek dla najmłodszych

Gdy na rynku pojawiają się nowości wydawnictwa Adamada, od razu mam ochotę po nie sięgnąć, bo jeszcze nigdy się nie zawiodłam.
Tym razem postawiłam na rewelacyjną serię książeczek dla maluszków, które moja 2-latka pokochała od pierwszego wejrzenia :)
Uwielbiam książki z pomysłem, mające w sobie element zaskoczenia, bo wiem, że dzieciaki w tym wieku za tym przepadają. I nie musi być w nich ani świateł, ani dźwięku - po prostu bronią się same :)

książki dla roczniaka, książki dla dwulatka, książki z okienkami
Każda z tych trzech książeczek opiera się na podobnej zasadzie - mamy pytanie i obrazek, który trzeba rozłożyć, bo pod spodem kryje się odpowiedź.
Bardzo pomysłowe jest to, że zarówno wierzchni, jak i spodni obrazek mają wspólny element, który jest jednocześnie podpowiedzią dla dzieciaczków.


Każda "rozkładówka" dodatkowo się "rozkłada", tak więc przybywa nam stron i wrażeń. Ilustracje są bardzo przyjazne dla oka, a pomysłowe pytania bardzo podobają się dzieciom.
Autorem serii jest Guido van Genechten znany belgijski pisarz i ilustrator.


Książeczki są w twardej oprawie i mają zaokrąglone rogi, ale wewnętrzne strony nie są już kartonowe. Moim zdaniem to dobrze, bo dzieciaki około 2-letnie nie muszą przecież wciąż bawić się wyłącznie kartonówkami i powoli mogą uczyć się obcowania z tradycyjnymi książkami.
U nas te książki sąw użytku już od jakiegoś czasu i nic im się nie stało, choć Eliza wertuje je każdego wieczora. One i książeczka "Wszyscy ziewają" (boska! - również od Adamady i niebawem ją wam pokażę) są obecnie najczęściej wybierane przez naszego maluszka.


Dzięki ich oryginalności i elementowi zaskoczenia dzieciaki szybko je polubią, a co za tym idzie zainteresuje je wspólne czytanie. Przy okazji opanują nowe słowa, bo będą chciały samodzielnie odpowiadać na pytania.


I co, nabraliście ochoty na wspólne odkrywanie? :)


Więcej recenzji książek tego wydawnictwa na moim blogu - KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger