9/30/2016

Mama czyta vol. 3

Dziś mam dla was kolejną porcję "dorosłych" książkowych inspiracji. 
Przypominam też wcześniejsze wpisy z serii "Mama czyta" - KLIK.
Ciekawe czy tym razem moje wybory pokryją się z waszymi :)
Oto moja porcja książek na najbliższe tygodnie i długie jesienne wieczory.


Jesienny stosik jest całkiem pokaźnych rozmiarów, ale z tego co się zorientowałam, czyta się je błyskawicznie :)


"Tymczasem" Izabela Sowa

Książka zapowiada się świetnie, nie znam wcześniejszych książek Izabeli Sowy, ale znajoma od jakiegoś czasu usilnie mi ją poleca. Krakowski klimat, ciekawa fabuła, teraźniejszość przeplata się tu z wspomnieniami. Warto na chwilę się zatrzymać i zacząć żyć na 100% - nie tylko ‘tymczasem’.

Opis wydawnictwa:
Monique jest niczym ideał z kolorowych czasopism, które czytała jako nastolatka: jest wykształcona, pracuje jako osobista stylistka i występuje w telewizji. W rzeczywistości - jak niemal każdy - boi się, że zabraknie jej na ratę za mieszkanie, a kariera w show-businessie to dla niej tak naprawdę bieganie z wieszakiem za pozbawionymi gustu żonami biznesmenów.
Traf chce, że wyjeżdża ze skąpanej w złudzeniach Warszawy do otulonego smogiem Krakowa. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić wuja Augusta, któremu zawdzięcza wykształcenie w Paryżu - i znacznie więcej. Czy i tym razem spotkanie z nim zmieni coś w jej życiu?
Powieść o nas samych - potrafiących żyć tylko TYMCZASEM. Może dlatego, że kiedyś obiecano nam niemal wszystko, a pozostawiono z kredytem do spłacenia?"Cień góry" Gregory David Roberts

Po przeczytaniu „Shantaram” wiedziałam, że muszę sięgnąć po jego kontynuację. Nie bez powodu ta książka zyskuje tak pozytywne recenzje. To prawdziwa duchowa uczta dla czytelnika, książka pełna refleksji, która dosłownie „sama się czyta”. Jak będzie z kolejną częścią nie wiem, ale jestem ogromnie ciekawa tej kontynuacji. Jeśli macie ochotę na bardzo intensywną podróż do gorącego Bombaju, to koniecznie sięgnijcie po tę serię.

Opis wydawnictwa:
Długo oczekiwana kontynuacja Shantaram – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą.
Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero, gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa…
Minęły dwa lata od dramatycznych wydarzeń opisanych w Shantaram. Lin stracił dwie najważniejsze osoby w życiu – przewodnika duchowego Kadirbaja i miłość życia, Karlę, która została poślubiona przez hinduskiego potentata medialnego. Po kolejnej szmuglerskiej akcji wraca do Bombaju, który zmienił się nie do poznania – za bardzo i za szybko.
 
Wielu jego przyjaciół ruszyło w dalszą drogę, nowi przywódcy mafijnej siatki prześcigają się w coraz brutalniejszych interesach, a osławiony święty człowiek kwestionuje wszystko, czego Lin nauczył się o życiu i miłości. Teraz musi znaleźć swoje miejsce w mieście zła, które żyje według zupełnie nowych zasad. Nie może opuścić Miasta Wysp – Karla i fatalna obietnica, którą kiedyś złożył, nie pozwolą mu na to.
„Ósme życie (dla Brilki)” Nino Haratischwili

Piękna powieść rozgrywająca się w Gruzji w czasie wojen światowych i stalinowskiego terroru.Sytuacja polityczna mocno wpływa na rodzinę tu przedstawioną, a los mocno ją doświadcza. Niezwykłe kobiece osobowości, wielkie emocje, książka, od której trudno się oderwać i którą trudno zapomnieć. Książka, którą po prostu trzeba przeczytać.

Opis wydawnictwa:
Monumentalna, przerażająca i piękna zarazem powieść, rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wieku.
Początek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja Jaszi, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszi zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze stuleci.
Od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku. Od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn.
Ósme życie to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia przypominający o wciąż nieodrobionej lekcji historii Europy. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.„Uroki” Kathryn Harrison

Nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam tę książkę. Wspomnienia starszej córki Rasputina, gdzie prawda miesza się z fikcją, zderzenie dwóch światów – normalnych Rosjan i Carskiej rodziny Romanowów. Barwna opowieść o niezwykle ciekawych czasach, realiach ówczesnej Rosji, emocjach i ludzkich perypetiach.

Opis wydawnictwa:
Autorka popularnych powieści Tysiąc drzewek pomarańczowych, Krzesło do krępowania
Sankt Petersburg, rok 1917. O świcie Nowego Roku z lodowatych fal Newy nurek wyciąga ciało zamordowanego Grigorija Rasputina, szalonego mnicha i cudotwórcy. Kilka godzin później córka Rasputina, osiemnastoletnia Masza, trafia do pałacu w Carskim Siole. Caryca prosi ją, by przejęła po ojcu rolę uzdrowicielki carewicza Aloszy. Masza, zaskoczona propozycją, zgadza się zrobić dla młodego księcia wszystko, co będzie mogła, choć prześladują ją wątpliwości i lęk o przyszłość Rosji, coraz szybciej zmierzającej ku katastrofie.
Dwa miesiące później Mikołaj II zmuszony jest abdykować i carska rodzina zostaje aresztowana w Pałacu Aleksandrowskim. Uwięzieni w coraz trudniejszych warunkach, dwoje młodych ludzi z bardzo odmiennymi pojęciami o Rosji, o Rasputinie i o niefortunnym panowaniu rodziców Aloszy, tworzy sobie sekretny świat magii i zakochania. Masza opowiada carewiczowi historie o dzikim i pięknym kraju, w którym już nigdy nie przyjdzie mu panować. Nie będzie im dane spędzić ze sobą więcej niż kilka miesięcy, ale jej dar tworzenia opowieści przenosi oboje do krainy wyobraźni, gdzie wszystko może się wydarzyć.
 
Uroki to niezwykła opowieść miłosna, naszkicowana delikatną kreską na wspaniałym tle rosyjskiej historii, przywołująca na nowo ostatnie dni Rasputina i ostatnie chwile dynastii Romanowów. Imponujące dzieło jednej z najbardziej uznanych współczesnych pisarek.„Odprysk” Sebastian Fitzek

Nie byłabym sobą gdybym nie wybrała choć jednego thrillera do tego zestawu. Kiedyś czytałam ich mnóstwo, teraz nieco mniej, ale zawsze chętnie do nich wracam. Podobno to jeden z 10 najwybitniejszych thrillerów ostatnich lat, więc z chęcią się z nim zapoznam. Z opisu nieco zalatuje mi "Procesem" Kafki, bardzo jestem ciekawa tego tytułu.

Opis wydawnictwa:
„Sebastian Fitzek to najgorętsze nazwisko niemieckiego thrillera psychologicznego. Jako jeden z naprawdę nielicznych skutecznie konkuruje ze skandynawską falą kryminałów. W dodatku – zasłużenie” - Piotr Bratkowski „Newsweek Polska”
Odprysk metalu tkwi w karku Marca Lucasa i w każdej chwili może go sparaliżować. Ale dla niego to bez znaczenia. W wypadku samochodowym stracił żonę i nienarodzone dziecko. Sam przeżył i obwinia się o ich śmierć…
Jest na granicy szaleństwa i dlatego zgodziłby się usunąć ze swojej pamięci wszystkie wspomnienia. Jeszcze nie wie, że cierpienie zamieni się wtedy w koszmar. I nie wie, że ten koszmar już się zaczął.
Na drzwiach swojego mieszkania widzi inne nazwisko, klucze nie pasują do zamka, a otwiera mu kobieta w ciąży. To jego żona, która zginęła kilka tygodni wcześniej…
Marc Lucas jest człowiekiem, którego nie ma i nigdy nie było. Chociaż istnieje i nadal pamięta. Ale tego też przestanie być pewny…
„Świat realny jest o wiele bardziej okrutny, niż potrafi ą to wymyślić autorzy thrillerów. Bardzo często w swoich powieściach wręcz łagodzę rzeczywistość, żeby czytelnik był w stanie mi uwierzyć…” - Sebastian Fitzek w wywiadzie dla Wydawnictwa AMBER"Miejsce na ziemi" Umi Sinha

Co za książka! Do przeczytania jednym tchem. Znowu Indie, kraj, który zrobił na mnie ogromne wrażenie, gdy odwiedziłam go 8 lat temu. Nieswykła historia, niezwykła sceneria, rodzinne sekrety, grzechy przodków, tajemnice, które stopniowo wypływają na zewnątrz. To również opowieść o namiętnościach i przytłoczeniu przeszłością. A także o pewnym niezwykłym hafcie, którego tajemnica zostaje ujawniona dopiero na końcy książki. Niezwykła!

Opis wydawnictwa:
Pełna emocji i imponująca rozmachem opowieść o miłości i stracie, tożsamości i przynależności. 
Dwunastoletnia Lila Langdon jest świadkiem rodzinnej tragedii – przy zaproszonych na wystawną kolację gościach jej matka wręcza ojcu prezent: ręcznie tkany, misternie wykonany obrus. Dziewczynka nie widzi, co dokładnie się na nim znajduje, ale efekt jest porażający – goście uciekają w popłochu, a ojciec zamyka się w swoim gabinecie, gdzie popełnia samobójstwo.
Ta tragedia kładzie kres jej dzieciństwu w Indiach i zmusza do wyjazdu do Sussex do ciotecznej babki Wilhelminy. Tu Lila postanawia rozwikłać rodzinną zagadkę – listy pisane przez babkę mieszkającą w Indiach, a także dzienniki jej ojca układają się w mroczną historię rodziny. Historię o miłości, namiętności, szaleństwie, zemście, konfliktach klasowych, ale przede wszystkim o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. 
Od najmroczniejszych dni brytyjskiego panowania w Indiach po następstwa pierwszej wojny światowej, Miejsce na ziemi opowiada o misternie splecionych losach trzech pokoleń i ich walce o wyzwolenie się spod ciężaru historii naznaczonej kolonialną przemocą. To dojrzała, wyważona i rozwijająca się w niepowstrzymany sposób powieść o tajemnicach – przemilczanych zdarzeniach, które decydują o naszym życiu.
Wszystkie książki do kupienia na: PLATON24.PL

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger