9/29/2016

"Na wsi" czy "W miasteczku"? Giga Puzzle w świetnej cenie

Odkryłam fantastyczne puzzle :)
Zestawy, które dziś chcę wam pokazać można kupić już za ok. 25 zł, a naprawdę robią wrażenie. Nie dość, że ułożony z nich obrazek jest naprawdę spory (40 x 60 cm), to jeszcze do zestawu dołączono drewnianą figurkę, która umożliwia zabawę na różne sposoby.Zabawy w układanie puzzli można zacząć już z niespełna 2-letnimi maluchami. Wtedy doskonale sprawdzą się układanki 2-elementowe lub takie, gdzie dziecko musi wypełnić puste miejsce - np. pszczołę w ulu. Doskonale sprawdzają się puzzle, które układa się bezpośrednio na gotowym obrazku - wtedy dzieci uczą się odwzorowywania. 
Z czasem stopniowo zwiększamy ilość elementów (fajną opcją są puzzle ramkowe). Korzyść płynąca z układania przez dziecko puzzli jest ogromna. Dziecko zdaje sobie sprawę, że to ono jest sprawcą zachodzących zmian, a obrazek jest efektem jego przemyślanych decyzji.
U dwulatków i nieco starszych dzieci można wprowadzić puzzle z większą ilością dużych elementów.
Bardzo ważne jest to, żeby obrazek był wyraźny - miał ostre kontury i zdecydowane kolory.


Układanie puzzli to również doskonałe ćwiczenie grafomotoryczne, które rozwija małą motorykę i przygotowuje dzieci do pisania w późniejszym czasie.


Puzzle znakomicie rozwijają. Uczą: 

konsekwencji,
cierpliwości
- wytrwałości w dążeniu do celu, 
- umiejętności analizy i syntezy wzrokowej 
(czyli dostrzegania, że coś składa się z kilku elementów)
- rozwijają spostrzegawczośćmyślenie przestrzenne i małą motorykę

Układanie puzzli może stać się znakomitym zajęciem dla całej rodziny, więc warto zachęcać do tego już najmłodsze dzieci - tym bardziej, że można znaleźć takie fajne zestawy, jak te z Little Planet w bardzo dobrych cenach


W zestawie znajduje się drewniana figurka, którą można wykorzystać do różnych zabaw, jak przemierzanie tras na ułożonym obrazku, odnajdywanie różnych szczegółów na obrazku i oznaczaniu ich położenia figurką. Dodatkowo w zestawie znajdziemy broszurkę z wierszykami, które możemy czytać dzieciom podczas zabawy. 


Oba zestawy skłądają się z 12 dużych elementów. Puzzle łatwo się łączą, mają ładne ilustracje i wyraziste kolory. Skierowane są do 2,5-latków, choć taki maluszek może mieć jeszcze problemy z ułożeniem obrazka z 12 elementów. Warto więc go w tym wspierać, a kiedyś na pewno uda mu się to zrobić samodzielnie. 


Gdy już ułożymy obrazek można porozmawiać na temat tego, co przedstawia. Ilustracje są tu pełne ciekawych szczegółów, można na ich podstawie opowiadać historie, tworzyć własne scenariusze, a tym samym rozwijać dziecięce słownictwo.Puzzle są z linii Trefl Little Planet
Zestawy dla zupełnych maluszków prezentowałam wam tutaj - KLIK.

Całą ofertę z tej linii znajdziecie tu:

Ja znalazłam te puzzle w najniższej cenie jak zwykle na Smarkacz.pl :)

5 komentarzy:

 1. Gdyby tylko moi chcieli układać :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealne dla mojego siostrzeńca, lubi takie układanki ; )
  Obserwuje i zapraszam do siebie : http://kobiecomania.blogspot.com/
  ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek ma 2 latka i układa już puzzle składające się z 60 elementów. Zaczął jak miał ok. 1.5 roku. Uwielbia takie układanki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek ma 2 latka i układa już puzzle składające się z 60 elementów. Zaczął jak miał nieco ponad rok. Jest w tym świetny :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger