10/31/2016

Znacie Rodzinę Treflików? Puzzle i gry z motywem znanej bajki

Jakiś czas temu zainteresowanie puzzlami mojej 4,5-latki odeszło na dalszy plan. Początkowo się nad tym zastanawiałam, ale jakoś specjalnie nie zachęcałam jej do nich. Uznałam, że być może jeszcze kiedyś zechce do nich wrócić. I dokładnie tak się stało. Wszystko za sprawą Treflikowej rodzinki, którą zna z telewizji i gdy tylko pojawiły się u nas puzzle z tymi bohaterami ponownie wkręciła się w ich układanie.

zabawki i puzzle z motywem treflików, zabawki dla trzylatka

Trefl wydał kilka pozycji z Treflikami w roli głównej. Szczerze mówiąc nie sądziłam nawet, że grafika na puzzlach będzie miała dla dziecka aż takie znaczenie, bo naprawdę teraz tylko te puzzle są u nas na topie.
Bajka telewizyjna też nam się podoba. Przekazuje dzieciakom pozytywne wartości, jakimi są rodzina, wspólnie spędzony czas i wzajemna pomoc. Treflikowe historie promują mądre postawy życiowe, bywają zabawne i potrafią zaciekawić nawet najmłodsze, 2-letnie maluszki. Podoba mi się też musicalowy charakter tej bajeczki, w każdym odcinku wpleciono 2 piosenki, bardzo fajnie połączone z tematyką opowieści. Bajeczka jest króciutka i trwa zaledwie 8 minut, co moim zdaniem jest jej atutem. Rodzina Treflików to mama, tata, 4-letni Treflik, 6-letnia Treflinka, dziadek, babcia i wujcio. Towarzyszy im jeszcze szereg innych postaci z różną częstotliwością występowania. Naprawdę fajna, pozytywna bajeczka dla najmłodszych.

Treflikowe zestawy to duże puzzle 24-elementowe:

Zestaw puzzli, z których można ułożyć aż 4 obrazki o różnym stopniu trudności.Dla puzzlowych fanów - puzzle 60-elementowe.Loteryjka edukacyjna, którą można bawić się nawet z 2-latkami - odszukując na obrazkach przedmiotó przedstawionych na małych kafelkach.I mini-puzzle 54-elementowe, któe można zabrać ze sobą wszędzie.Najlepiej Trefliki układa nam się słuchając piosenek z serialu :)


Znacie tę bajeczkę? 
Wasze pociechy ją lubią czy raczej niechętnie ją oglądają?

Wydawca - Trefl

Więcej inspiracji ?    -zabawki dla trzylatka

3 komentarze:

  1. Nie znałam wcześniej Treflików, ale rozejrzę się za nimi w sklepach. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam, że nie znam tej bajki, mimo 2 dzieci w domu - jakoś nie natrafiliśmy na nią. ;) :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Szczerze mówiąc to nie znamy Trefików... Ale wyglądają sympatycznie :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger