2/22/2017

Marzec w Wydawnictwie EZOP – zapowiedzi.

Sami zobaczcie jakie cudowności szykuje dla was Wydawnictwo Ezop - nasz blog patronuje aż 3 pozycjom z wymienionych poniżej :)1. Ugotuj mi bajkę! Majdy Koren z ilustracjami Agaty Dudek, tłumaczenie Mariusz Biedrzycki, premiera 10 marca, wiek 6+

Króliczek Serduszko jest wielkim niejadkiem. Przy stole stale grymasi. Zupa zawsze jest zbyt wodnista, ziemniaki przesolone, a sałata zbyt zielona. Mama już sama nie wie, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia Serduszko stanowczo zażądał, by ugotowała mu bajkę. Mama od razu zabrała się do pracy, a co z tego wynikło, przekonajcie się sami!2. Sowa Ninja / The Ninja Owl, dwujęzyczna książka dla dzieci od lat 3 autorstwa Moniki Filipiny,  premiera 13 marca.

Upór, wytrwałość i odwaga! Poznajcie Eugeniusza – najdzielniejszą sowę wśród wszystkich sów – i jego nadzwyczajne moce Ninja! Persistance, determination and courage! Meet Owen – the bravest owl of all – and his extraordinary Ninja powers!
3. Wielka złość małego zajączka / The Big Anger of a Litlle Hare, dwujęzyczna książka dla dzieci od lat 3 autorstwa Moniki Filipiny,  premiera 13 marca.

Arghhhhh!!! Poznajcie Zacharego – największego złośnika wśród zajęcy – i jego oddanych przyjaciół. Przekonajcie się, jak niewiele potrzeba, by się zmienić. Arghhhhh!!! Meet Zachary - the terribly bad-tempered hare - and his faithful friends. Find out just how little it takes to change your ways.4. Z głową pod dywanem Anny Onichimowskiej z ilustracjami Oli Woldańskiej-Płocińskiej, premiera 17 marca, wiek 7+

Na spotkaniu z Panią Pisarką dzieci opowiadają, kim chciałyby zostać, jak dorosną. Bulbes i Hania też zabierają głos. Jedno z nich nie boi się przyznać do swoich marzeń, drugie nie tylko ich się wstydzi, ale dołącza do chóru szyderców. Wzajemne relacje obojga zdają się nie przetrwać tej próby. Gdzie jest granica między kłamstwem a pominięciem prawdy? Jak ważna jest lojalność? I jaką rolę w całej tej historii odegra tajemniczy mieszkaniec przestrzeni pod dywanem? "Z głową pod dywanem" to druga po "Prawie się nie boję..." część autorskiego cyklu Anny Onichimowskiej "Bulbes i Hania Papierek.2 komentarze:

  1. ooo wszystkie książki idealnie dla nas, czekam z niecierpliwością!

    OdpowiedzUsuń
  2. My właśnie zaczynamy przygodę z książkami dwujęzycznymi. Sowa do mnie przemawia :) Szczególnie Ninja bo moja starsza chce być NINJA właśnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger