4/20/2017

Czytamy! Ciekawe nowości książkowe dla dzieci

Ostatnio w naszej biblioteczce przybyło kilka znakomitych pozycji książkowych - zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Nie byłabym sobą, gdybym nie chciała podzielić się z wami naszą opinią na ich temat i kilkoma kadrami ze środka.
Dziś dwa wspaniałe tytuły - jeden dla przedszkolaków i starszych dzieci, a drugi dla maluszków. Oba cudownie wydane i wzbudzające zachwyt dzieciaków (i nie tylko :)).

ciekawe książki dla dzieci wydawnictwo nasza księgarnia, książki edukacyjne, co czytać z maluchem, co czytać z przedszkolakiem


Na początek "Atlas przygód zwierząt" - książka, która zasługuje na miano jednej z najpiękniejszyk książek dla dzieci.
Przepiękne wydanie, wielki format i zdumiewające wnętrze. 


Co jest w niej takiego, że wzbudza u nas takie ochy i achy? Właściwie wszystko. Tematyka, ilustracje, grafika, ciekawostki o zwierzętach i sposób ich prezentacji - na każdej stronie kryje się moc tajemnic, któych odkrycie jest tylko na wyciągnięcie ręki.
Ta książka to nie tylko mapy kontynentów z obrazkami zwierząt i krótkimi wzmiankami. 
Wrażenie zrobiła na mnie też objętość atlasu - ponad 85 stron w wielkim formacie, na świetnej jakości papierze.


Po prezentacji każdego kontynnentu zamieszczono kilka genialnych rozkładówek, gdzie przedstawiono zwierzęta w ich naturalnym środowisku wraz z ciekawą charakterystyką.
Przyznam się wam, że sama potrafię zagłębić się w tę książkę i wyłączyć na dłuższą chwilę, bo jest niezwykle wciągająca, a w dodatku porusza bardzo mi bliską tematykę.
Znajdziecie tu ponad 30 różnych scen z życia zwierząt, nie przeładowanych informacją, a jednocześnie przekazujących najciekawsze szczegóły z ich życia.
Przepiękna pozycja!
I druga książeczka - "Zwariowane pojazdy", zabawna i bardzo pomysłowa.
Maluszki samodzielnie tworzą przeróżne kombinacje pojazdów. Przyznam szczerze, że nawet nie sądziłam, że taka forma tak bardzo potrafi rozbawić dzieciaki. 


W dużej mierze jest to zasługa zabawnych opisó na górze, np. lokomotywa rozwozi pasażerów na księżycu.
Jeśli zależy nam na stworzeniu właściwych pojazdrób wystarczy otworzyć wszystkie plansze na tym samym kolorze (tła) i zarówno obrazek jak i opis będzie się zgadzał.
Spotkałam się z opinią, że to idealna pozycja dla chłopców, ale książeczka spodoba się również dziewczynkom (mówię to z pełną odpowiedzialnością, jako mama dwóch córek :)).Nasza Księgarnia

Więcej książek tego wydawnictwa? Kliknijcie tu - książki dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger