4/21/2017

Komiksy - najlepszy sposób na niepogodę

Śnieg pod koniec kwietnia? Niestety niedawno byliśmy świadkami takich pogodowych szaleństw. Nawet, bez śniegu pogoda przypomina bardziej tą zimową, niż wiosenną. W takie dni wolimy zaszyć się pod ciepłym kocem i czytać. A co sprawdzi się lepiej niż kolorowe komiksy, gdzie każda przygoda jest tak szczegółowo narysowana i możemy śledzić ją krok po kroku niczym w prawdziwym filmie akcji?
Komiksy to fantastyczne połączenie treści i ilustracji - jedno nie może istnieć bez drugiego, bo nie byłby to już komiks.


Jakiś czas temu nauczyłam się doceniać, jaką frajdę daje czytanie (i oglądanie) opowiadań w takiej, obrazkowej formie i teraz naprawdę trudno jest mi oprzeć się komiksom. Przyznam szczerze, że niektóre tytuły kupuję dla siebie :)

Dziś kolejna porcja naszych komiksowych nowości - na początek "Przygody Tintina". W komiksach Herge mamy ciekawe przygody, bardzo dobrą grafikę i dynamikę, która sprawia, że komiks bardzo wciąga. Przygody Tintina przetłumaczono do tej pory na ponad 90 języków, a na całym świecie wydano ponad 200 milionów egzemplarzy tego komiksu.

Postać Tintina została stworzona prawie 90 lat temu, a jego przygody po raz pierwszy ukazały się w 1929 roku.
Jeśli ktoś go nie zna, to zdradzę, że Tintin to młody reporter i podróżnik, który rozwiązuje skomplikowane i niebezpieczne zagadki kryminalne. Odwiedza różne miejsca i przeżywa pasjonujące przygody. W podróżach towarzyszy mu pies Miluś, kapitan Baryłka i inne równie ciekawe postacie. 
Seria o Tintinie to nie tylko świetne opowieści przygodowe, ale również sporo danych o aktualnej wówczas sytuacji na świecie, nie sposób nie zauważyć tu politycznego zaangażowania autora.

W naszym najnowszym tomie ("Tintin w kraju Sowietów") Tintin wyrusza do Związku Radzieckiego, gdzie ma napisać reportaż o życiu ludzi w komunistycznych realiach, ale szybko okazuje się, że nie będzie to takie proste. Co więcej, nie tylko reportaż jest zagrożony, ale też życie Tintina.
W tomie "Tintin w Kongo" będziemy świadkami afrykańskiej podróży, która ma być dla naszego bohatera formą relaksu, a niestety (albo stety dla wielbicieli dobrej akcji :)) zamienia się w niebezpieczną przygodę z udziałem amerykańskich gangsterów."Tintin i aplh-art" to tytuł wyjątkowy - ostatnia niedokończona opowieść w dorobku Herge.
To zbiór ołówkowych szkiców i dialogów napisanych oddzielnie, nieco przypominających formę sztuk teatralnych. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników słynnej serii.
Kolejne tytuły, jakie zasiliły naszą biblioteczkę to 2 opowieści o Lucky Luke.
Lucky Luke to znana wszystkim postać stworzona przez francuskiego pisarza Rene Goscinny'ego (twórcy nieśmiertelnego Mikołajka czy Asterixa) i belgijskiego rysownika Morrisa. Po śmierci Goscinny'ego kolejne scenariusze były tworzone przez innych kontynuatorów. Z dzieciństwa pamiętam komiksowe wydania Lucky Luke'a w postaci dużych zeszytów A4, teraz możemy sięgnąć po wydania zbiorcze w mniejszym formacie, a nawet w twardej oprawie.


"Daily Star" to przezabawna opowieść o właścicielu gazety o tym tytule, któy piętnuje w niej wady mieszkańców i ich przewinienia, co nie przysparza mu zwolenników. Lucky Luke swoim zwyczajem staje w obronie uczciwego dziennikarza. Do czego to doprowadzi, przekonajcie się sami :) Gwarantuję dobrą zabawę.


I kolejna porcja śmiechu wraz z "Cyrkiem Western", który przyjeżdża pewnego dnia na Dziki Zachód.
Czyżby Lucky Luke chciałzrobić karierę jako artysta cyrkowy? Czemu nie! Chyba, że ktoś chciwy i nieprzyjemny stanie mu na drodze. A zaręczam wam, że to nie jedyny przeciwnik, któy będzie mu przeszkadzał :)I na koniec coś dla fanów serii "Mój kucyk pony. Przyjaźń to magia". Pojawiła się już 7. część!
Komiks powstał na podstawie serialu telewizyjnego i szybko stał się przebojem w Stanach.
W tej części kucyki będą działać na Dzikim Zachodzie. Poszukują Apple Jack, ale zastają jedynie szeryfa. Okazuje się, że nieobecność kucyków ma swoje przyczyny - bezwzględni złodzieje bydła opanowali miasto. Czy Apple Jack i jej przyjaciółki zdołają ich powstrzymać i uratować miasto?
Druga historyjka dotyczy wycinki lasu pod park rozrywki. Jak powstrzymać inwestora i zablokować całę przedsięwzięcie?
Jeśli i wy lubicie komiksy, to koniecznie podrzućcie nam pomysły jakichś ciekawych tytułów, które powinny znaleźć się w naszej biblioteczce :)

Wydawnictwo Egmont

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger