5/09/2017

Fun for everyone - wyjątkowa, integracyjna seria od Trefl

Te gry towarzyszą nam już od kilku miesięcy. Lubię dobrze przyjrzeć się zabawkom zanim je wam przedstawię, bo wiem, że często pod wpływem recenzji i zdjęć decydujecie o zakupie. Serię "Fun for everyone" widziałam wcześniej w kilku miejscach, ale jakoś nie zwróciłam na nią większej uwagi, może zabrakło mi wyjaśnienia na czym polega jej oryginalność. Bo zapewniam was, że seria jest jest naprawdę wyjątkowa!

w co się bawić z dwulatkiem, gry dla dzieci słabowidzących, gry dla niewidomych, integracja sensoryczna, w co się bawić z trzylatkiem, gry edukacyjne dla dzieci, gry fun for everyone

Tym co wyróżnia serię "Fun for everyone" od innych gier tego typu jest fakt, że są to gry integracyjne. Czemu? Bo zostały tak zaprojektowane, żeby nawet dzieci niedowidzące mogły się nimi bawić - każdy element ma nieco inną fakturę - można więc grać kierując się  zmysłem dotyku. 
Tak skonstruowane elementy to również bardzo ciekawe doświadczenie zmysłowe dla dzieci z dobrym wzrokiem. 


Zestaw puzzli "Na wsi" to ciekawa układanka dla najmłodszych. Dzieci uczą się, jak wygląda życie na wsi, opowiadają/słuchają historyjek na podstawie ciągu puzzli, a ponieważ kolejne elementy można dowolnie ze sobą łączyć - historyjka może być za każdym razem inna :)Większość puzzli po drugiej stronie jest z szarego kartonu, tu jest inaczej - druga strona elementów to możliwość kolejnej zabawy. Tu właśnie elementy są pokryte strukturą, którą można wyczuć pod palcami. Dzieci mogą spróbować odgadywać, co przedstawia obrazek bez patrzenia na niego.
To świetna zabawa sensoryczna i jednocześnie znakomity sposób do zapamiętania nowych słów przez 2-latka.Kolejna z gier tej serii, jakie mamy w domu to "W ogrodzie". Od razu wyjaśnię wam, że każde pudełko zawiera poza elementami masę scenariuszy zabaw, które pomogą wam wykorzystać elementy najlepiej jak tylko się da.
"W ogrodzie" to zabawa ucząca dzieci nazw warzyw i owoców, do zabaw można wykorzystać też prawdziwe warzywa i owoce i np. łączyć je w pary, wtedy zabawa jest jeszcze ciekawsza.
Tu także (jak w całej serii) obrazki na poszczególnych elementach można poczuć zmysłem dotyku. U nas świetnie sprawdzałą się zabawa w losowanie elementów z woreczka i wyczuwanie palcami, co przedstawia dany kartonik. To niełatwe zadanie nawet dla osoby dorosłej, więc niejednokrotnie skutkowało zabawnymi sytuacjami :)


Kartoniki sprawdzą się także podczas gry w popularne memory i również utrwalą nazwy poznanych owoców i warzyw. Gra idealnie sprawdziłaby sięw przedszkolach, gdzie dzieci mogłyby dzielić kartoniki w zależności od tego czy są owocami czy warzywami.
Elementy gry fantastycznie sprawdzą się przy okazji pytań, co rośnie na drzewie? co w ziemi? co jest słodkie? co kwaśne? itd.

Kolejna warta polecenia gra to "Przyjaciele". To idealna pozycja dla wielbicieli bajek Disney'a.
Plansza z "dołeczkami", kostka i pionki oraz masa bardzo twardych, kolorowych kartoników to znakomity sposób na ćwiczenie logicznego myślenia.
Specjalna warstwa sensoryczna i atrakcyjna dla oka grafika rozwija percepcję dotykową i wzrokową. Jeśli dodamy do tego rymowanki czy opowiadanie gistoryjek, rozwijamy też słuch i umiejętność koncentracji oraz kreatywność.
Gra przeznaczona jest dla dzieci od lat 4, w dołączonej książeczce znajdziecie aż 9 propozycji zabaw z tymi elementami. Warto wypróbować wszystkie, żeby znaleźć tę ulubioną i przynoszącąnajwięcej radości :) Dodatkowo na stronie www.fun.trefl.com zawarto dodatkowe atrakcje - zabawy, opowiadania lektora, dźwięki i film w języku migowym.My najbardziej lubimy grę w "Tajemniczy kod" gdzie należy ułożyć 4 identyczne obrazki w jednej linii - poziomo, pionowo lub skośnie. To taka unowocześniona wersja zabawy w "Kółko i krzyżyk" :)
Świetną zabawą jest też tworzenie historyjek, zwłaszcza dla naszej 5-latki. Losujemy kartonik i kładziemy go na stole każdy kartonik to fragment historii, którą wymyślamy sami (tak aby dana postać lub przedmiot byłą w niej obecna).


I osttania z naszych gier, przeznaczona dla dzieci w wieku 4+ "Palce lizać".
Gra, która rozbudzi w dzieciach apetyt i zainteresuje tematem jedzenia :)
Tu mamy aż kilkanaście wariantów zabaw i gier. Dodatkowo wierszyki i różne pomysły, któe mogą nas zainspirować do tworzenia własnych scenariuszy.Z młodszymi dziećmi możemy na przykład dobierać w pary kartonowe produkty do tych, widocznych na planszach albo dołączyć do zabawy - podobnie jak w przypadku wcześniejszej gry - realne przedmioty. Elementy znakomicie sprawdzą się podczas zabaw w grupowanie/tworzenie zbiorów (produkty o określonych kolorach, produkty słodkie, kwaśne, owoce, nabiał, pieczywo itd). Pomogą dzieciom w zrozumieniu i opanowaniu piramidy żywieniowej i być może zaostrzą apetyt :)


Starsze dzieci mogą zagrać w prostą planszówkę


Dołączone talerz i sztućce mogą posłużyć dzieciom organizować różne posiłki, pomogą też zapamiętać, jak należy prawidłowo nakrywać do stołu. Maluchy zapewne z przyjemnością będą wkładały produkty do otworków w trójkątnych elementach - jak poniżej.To oczywiście nie wszystkie produkty tej serii, więcej znajdziecie na stronie www.fun.trefl.com
Seria dostała już sporo wyróżnień i nagród, moim zdaniem w pełni zasłużenie :)

Dodatkowo cała seria jest w bardzo atrakcyjnych cenach - "Przyjaciele" poniżej 40 zł, a "Na wsi" oraz "W ogrodzie" poniżej 20 zł, a "Palce lizać" ok. 55 zł - zerknijcie na Smarkacz.pl :)

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger