5/10/2017

Ariol - nieprawdopodobnie zabawny, francuski komiks nareszcie w Polsce!

To naprawdę zadziwiające, że na tak dobrą serię musieliśmy tak długo czekać. I ogromnie się cieszę, że w końcu wydało ją u nas jedno z moich ulubionych wydawnictw - Adamada.Ta francuska seria ukazała się na rynku kilkanaście lat temu i bardzo szybko zdobyła sympatię młodych czytelników. Do tej pory powstało aż 11 albumów, a na podstawie serii powstał serial telewizyjny. 
To komiks, który rozbawi nie tylko dzieci. Również dorośli znajdą tu wiele zabawnych fragmentów i lektura z pewnością im się spodoba - oczywiście jeśli mają takie poczucie humoru :)


Główny bohater książki to chłopiec w wieku szkolnym, występujący tu pod postacią osiołka. Ariol. bo tak mu na imię, nie tylko sam jeden jest barwną i ciekawie nakreśloną postacią. Również jego przyjaciele - świnia Ramono, mucha Scysja czy krowa Petula dostarczą nam wielu okazji do śmiechu. Każdy tom to zbiór niedługich historyjek z życia tej niecodziennej gromadki, która zmaga się z podobnymi problemami i rozterkami co wiele dzieciaków w wieku szkolnym.
Nie ma co szukać tu na siłę jakiegoś głębokiego przekazu dydaktycznego - to książki, których zadaniem jest zachęcenie dzieci w wieku 8+ do samodzielnego czytania i dostarczenie im wesołej rozrywki. To książki, którym może udać się odciągnąć dziecko od szklanego ekranu i pokazać, że czytając również można się dobrze bawić (a nawet lepiej :)).Rzadko zdarza się, żeby druga część serii była lepsza od pierwszej, ale tak jest w tym przypadku. W drugim tomie dostajemy kolejną porcję przygód zabawnych i niesfornych zwierzaków, ale tym razem są one jeszcze ciekawsze. Wyjazd "chłopaków" nad morze do dziadków Ariola będzie tłem wielu zabawnych i "mrożących krew w żyłach" wydarzeń :))
13 zabawnych opowiadań, dotyczących codzienności naszych młodych bohaterów rozbraja zręcznym humorem i trafną puentą. 
Nie sposób docenić też fantastycznej pracy tłumacza, któremu udało się przekazać treść nie uszczuplając jej warstwy humorystycznej, a jako językowiec, doskonale wiem, jakie to trudne zadanie.
"Ariol" będzie świetnym prezentem na Dzień Dziecka dla uczniów szkół podstawowych - szczególnie chłopcom przypadnie do gustu, dziewczynkom w podobnym wieku polecam Sisters :)


1 komentarz:

  1. fantastyczna propozycja! wielkie dzięki :) mój syn zaczął od przygód kleksa ale jakoś po chwilowej fascynacji zapał minął a myślę, że ten komiks może być świetnym prezentem! pozdróweczki :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger