6/12/2017

"Marysia. Trzy historie o zwierzątkach" - patronat Maluszkowych Inspiracji

Są takie książki, które maluchy po prostu uwielbiają i każdą kolejno wydaną część można brać w ciemno. U obu moich córek tak właśnie było z Kicią Kocią czy Misią Marysią - te niewielkie książeczki mnożyły się na naszych półkach w tempie ekspresowym, bo podczas każdej wizyty w księgarni dołączała do nas nowa :)
W przypadku Misi ukazało się już ponad 40 tytułów, zarówno w formie pojedynczych opowiadań czy kolorowanek, jak i tematycznych zbiorków w twardej oprawie - po "Trzech historiach dla przedszkolaka" i "Trzech historiach dla malucha" przyszła kolej na "Trzy historie o zwierzątkach", którym mamy przyjemność patronować :)

co czytać trzylatkowi, książki dla przedszkolaków, misia marysia, książki dla dzieci

W książce znalazły się trzy tytuły, jeden z nich już znaliśmy, dwa kolejne jeszcze nie gościły na naszej półeczce. Misia Marysia w takiej formie doskonale nadaje się na prezent, bo w odróżnieniu od cieniutkich wydań broszurkowych, tu mamy książkę w twardej oprawie ze znanymi i lubianymi przez dzieci ilustracjami, a do tego w jednym wydaniu mamy aż trzy części przygód dziewczynki.

Co sprawia, że ta bohaterka jest tak lubiana przez maluchy w wieku 2, 3 lat?

Proste historie i przygody bliskie dzieciom. W większości takie, z którymi już się zetknęły lub o jakich słyszały. Przecież prawie każde dziecko urządza urodziny, odwiedza dziadków, musi pożegnać pieluszkę, złości się czy marzy o własnym zwierzątku. Seria często przychodzi z pomocą, kiedy chcemy przygotować dziecko na jakąś nową sytuację, jak np. przyjście na świat rodzeństwa. 
Maluchy podpatrując Misię widzą, że zmaga się z podobnymi problemami i przeżywa podobne przygody, dlatego tak chętnie o nich czytają. Przy okazji uczą się nowych słów i wyrażania własnych myśli. Osoba czytająca patrząc na rodziców Misi również może odnaleźć tu inspirację i doskonalić się w porozumieniu bez przemocy i uważności względem swojej pociechy.


Poza aspektem edukacyjnym, autorka zadbała też o elementy humorystyczne, których tu niewątpliwie dostarcza chomik Gryzek. Mały psotnik potrafi rozładować każdą sytuację, a gdy trzeba, skutecznie pocieszyć naszą bohaterkę.


W książce "Marysia. Trzy historie o zwierzątkach" znajdziemy następujące opowiadania:
- "Marysia idzie do zoo"
- "Marysia jeździ na kucyku"
- "Marysia i psotny kotek"

W każdej z nich naszej bohaterce będą towarzyszyć zwierzątka - odwiedzając zoo pozna zwyczaje niektórych gatunków i pokaże maluchom, jak w zoo należy się zachowywać, podczas jazdy na kucyku czy opieki nad znalezionym kotkiem uświadomi dzieciom, że zajmowanie się zwierzętami nie zawsze jest łatwe i wymaga od nas wiele wysiłku i pracy. Takie lektury wprowadzają w świat dziecka pojęcie odpowiedzialności i pomagają dzieciom zrozumieć, że zwierzęta to nie zabawki, które po skończonej zabawie można odłożyć na bok.


A wasze maluchy mają jakąś ulubioną serię, którą wytrwale kolekcjonują?

"Marysia. Trzy historie o zwierzątkach" - Wydawnictwo Debit

Znacie nasze inne PATRONATY? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger