9/04/2017

Hej, Jędrek! - przepis na znakomitą serię książek dla starszaków

Ostatnio pokazywałam na blogu sporo książek dla dzieci w wieku 6+. Niektóre nas zachwyciły, inne mniej. Sporo pozycji dla tej grupy wiekowej to połączenie powieści i komiksu, ale jak się okazuje sprawienie, aby taka forma była udana, nie jest proste. Potrzebny jest zgrany duet - ktoś kto dobrze pisze i ktoś, kto świetnie rysuje. Właśnie taki, jaki stanowią Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak, których seria "Hej, Jędrek..." jest  naprawdę mistrzowska - dowcipna i wciągająca.
Jeśli wasze pociechy lubią "Dziennik cwaniaczka", to na pewno polubią i Jędrka.


"Hej, Jędrek! Szukasz guza?" to kolejny tom serii, która pod względem fabuły jest tak zgrabna, że pochłania się ją w tempie ekspresowym. Dobrego humoru nie brakuje, ilustracje i fantastyczna mimika bohaterów przyciągają wzrok, a do tego prosty, ale nie infantylny styl - i mamy bardzo dobrą lekturę dla starszaków. 

Jeśli nie znacie poprzednich tomów, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście sięgnęli po najnowszą część, bo znajomość całej serii nie jest konieczna. Jeśli jednak znacie już Jędrka, bystrego i energicznego 10-latka i jego przyjaciół, to nie muszę was przekonywać, że warto sięgnąć po kolejną część jego przygód. Tym razem będzie o diecie i miłości, ale nie tylko. Duża ilość ilustracji przyciągnie do lektury nawet tych, którzy nie przepadają za czytaniem i być może zachęci do dalszych aktywności czytelniczych.
Koniecznie przeczytajcie :)

Nasza Księgarnia

1 komentarz:

  1. Widziałam tę serię w księgarni i zastanawiam się nad kupnem. Teraz na pewno po nią sięgnę, dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger