9/03/2017

Rysujemy, zgadujemy, wyszukujemy i opowiadamy, czyli książki "aktywnościowe" dla dzieci

No i mamy wrzesień. Wakacje się skończyły i rozpoczął nowy rok szkolny i przedszkolny. 
Wieczory będą coraz dłuższe i coraz chłodniejsze, dlatego więcej czasu będziemy spędzać w domu. 
Ale co robić, żeby nie słyszeć od naszych pociech ciągłego "nuuudzi mi się?" 
Pomocne mogą okazać się książki "aktywnościowe", czyli takie, których nie tylko się słucha lecz dodatkowo wykonuje się szereg różnorodnych aktywności - jak choćby wyszukiwanie, opowiadanie, zgadywanie, uzupełnianie czy rysowanie. Dziś pokażę wam kilka propozycji tego typu książek - mam nadzieję, że przypadną wam do gustu :)

Rysujemy, zgadujemy, wyszukujemy i opowiadamy, czyli książki "aktywnościowe" dla dzieci


WYSZUKIWANIE, ĆWICZENIA NA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

"W poszukiwaniu czerwonego smoka"
Po poszukiwaniach niebieskiej marchewki przyszła kolej na czerwonego smoka. Smoka poszukującego miłości. Przemierza lądy i oceany szukając bratniej duszy, a swoje przygody relacjonuje na pocztówkach.
Wielki format, wielka porcja zabawy. Ilustracje ogląda się fantastycznie wyszukując masę ciekawych szczegółów, do tego opisy, które umilają poszukiwania. Mistrzowsko!

OPOWIADANIE

"Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy"
I nadal pozostajemy w tematyce podróżniczej, tym razem jednak zmieniamy aktywność z poszukiwań na opowiadanie. Znana nam już mucha Fefe wybrała się na spontaniczne wakacje, a jej przygody to doskonały materiał do ćwiczenia samodzielnego opowiadania i rozwijania wyobraźni.
Dzieci opowiadają o przygodach muszki i wymyślają nowe. To nie tylko bardzo dobry materiał do ćwiczenia samodzielnych wypowiedzi, ale też ciekawe historie rozwijające kreatywność i gwarantujące dobrą zabawę.

CIEKAWOSTKI I ZADANIA

"Jak dzieci zmieniają świat?"
Fantastyczna pozycja pod względem treści (o dzieciach, które zmieniły świat), ale także zachęcająca dziecko do dodatkowych aktywności (poza słuchaniem). Tematy są bardzo różnorodne i niezwykle ciekawie przedstawione - niemowlęctwo, potrzeby człowieka, sposoby porozumiewania się, mowa ciała, a także różne wydarzenia historyczne z udziałem dzieci.  
Zadania (są zarówno teoretyczne, jak i praktyczne), jakie tu zawarto nie tylko urozmaicają lekturę, ale także pomagają w zapamiętaniu licznych ciekawostek. Rewelacyjny pomysł na książkę!

RYSOWANIE

"Ale draka! Rysuję zwierzaka!"
Ta książka od razu przypadła do gustu mojej 5-latce. Chwyciła ołówek i zaczęła tworzyć nowe rysunki według instrukcji tu zawartych. Wystarczy kilka kresek i łuków, żeby samodzielnie stworzyć zwierzaki, które na pierwszy rzut oka wydają się być skomplikowane. Całość uzupełniona zabawnymi wierszykami.

ZADANIA I ŁAMIGŁÓWKI ORTOGRAFICZNE

"Heca w kurniku"
To książka, która pomoże zająć dziecko na dłuższą chwilę. Masa różnorodnych zadań - krzyżówki, labirynty, kolorowanki, a do tego nauka ortografii. W tej niewielkiej publikacji znajdziemy około 30 różnego rodzaju zadań - i to takich, które dzieciaki uwielbiają, bez względu na płeć :) Najlepszą grupą docelową będą pierwsze klasy szkoły podstawowej, gdzie dzieci zaczynają swoją przygodę z ortografią. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

"Nasza Księgarnia"

Więcej wpisów z kategorii - "książki dla pięciolatka"

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger