10/22/2017

Opowiem ci mamo, co robią pociągi - kolejny tytuł znakomitej serii dla dzieci

"Opowiem ci mamo, co robią..." to jedna z tych serii, w której nie chcemy pominąć żadnego tytułu. To książki, do których lubimy wracać i czytamy je już z naszym drugim dzieckiem. Choć chyba raczej powinnam powiedzieć, że to ona nam je czyta :) Bo z tą serią właśnie tak jest - kiedy dziecko już się zorientuje, na czym ta lektura polega, zamieniamy się rolami i to my, rodzice wsłuchujemy się w tworzone przez maluchy historie.
Poza świetnym pomysłem na zaangażowanie dzieci w samodzielne opowiadanie, seria ma jeszcze jeden wielki atut - wydanie. To duże, całokartonowe książki z zaokrąglonymi rogami, które przetrwają eksploatację przez niejednego młodego czytelnika.Co więcej, mają bardzo ciekawe ilustracje, które podobają się dzieciom. Słowem, są to książki, które za każdym razem bawią i dostarczają przyjemnych wrażeń ze wspólnej lektury. 


Nowy tytuł w całości poświęcono pociągom (a już niebawem ukaże się następny - z dinozaurami w roli głównej). Znakomity materiał do ćwiczenia dziecięcej spostrzegawczości i uczący sztuki samodzielnego opowiadania. O warstwę słowną tym razem zadbał Marcin Brykczyński, a o ilustracje - Artur Nowicki. Naszym przewodnikiem jest tu tradycyjna lokomotywa, Rysio, która odsłania nam kulisy pracy pociągów i oprowadza po wielu ciekawych miejscach.
Oprócz ciekawych informacji, znajdziemy tu też zagadki dla dzieci, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią lekturę.

Lubicie serię "Opowiem ci mamo..."? Macie swój ulubiony tytuł? 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger