10/24/2017

Teatrzyki Brzechwy - doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny

Ta książka to u nas prawdziwy hit. To już 4. część znakomitej serii Wydawnictwa Nasza Księgarnia prezentującej wszystkie dzieła Jana Brzechwy. Po wierszach, bajkach i opowieści o Panie Kleksie przyszła kolej na teatrzyki. W ruch poszły domowe pacynki, kukiełki, pluszaki, a nawet lalki barbie i codziennie wystawiamy inny spektakl. Wystawiam ja z Helenką, a reszta rodziny jest widownią :)
Wierzcie mi, zabawa jest przednia!

książki dla przedszkolaka, książki dla ucznia, blog, recenzja, teatrzyki Brzechwy, zabawa w teatr, Nasza Księgarnia,


Pamiętacie wpis, w którym opisywałam całą tę wyjątkową serię książek -> BRZECHWA DZIECIOM. DZIEŁA WSZYSTKIE - WYJĄTKOWA KOLEKCJA W DOMOWEJ BIBLIOTECZCENadal jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Książki zawierają masę cudownej treści, liczą po ponad 300 stron i zachwycają ilustracjami, a wszystko to wydane w pięknej formie (twarda, aksamitna w dotyku oprawa, dobry papier). 


A wracając do naszych domowych teatrzyków, taka zabawa potrafi zaangażować całą rodzinę. Nasza pięciolatka przygotowuje najpierw aktorów, dobierając ich niczym na prawdziwym castingu ;-) potem obmyślamy stroje i role, następnie aranżujemy scenę i można rozpocząć grę :) Oczywiście większość kwestii czytam ja, ale takie łatwiejsze do zapamiętania oddaję córce i radzi sobie z tym świetnie :) Słowa Brzechwy tak szybko zapadają w pamięć, że wystarczy raptem kilka powtórzeń i jesteśmy gotowe do przedstawienia :)
Ta forma zabawy bardzo spodobała się też naszej 3-latce, która początkowo podejrzliwie nam się przyglądała, ale szybko się przekonała i chciałą nam pomóc "za kulisami". 
Mamy już za sobą Księżniczkę na ziarnku grochu, Kopciuszka i Kota w butach - chyba trzykrotnie :)
W kolejce czekają inne teatrzyki i jestem pewna, że ta zabawa prędko nam się nie znudzi. 
Bardzo polecam :)

2 komentarze:

  1. Przepiękna publikacja!

    Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. O brzmi świetnie! Super pomysł na spędzanie czasu wolnego w rodzinnym gronie. W wolnej chwili muszę się wybrać po tę książeczkę - myślę, że u nas też się to sprawdzi :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger