11/27/2017

Kinoptik - stwórz pojazd i wpraw go w ruch

Pozostajemy w klimacie pomysłów na ciekawe prezenty dla dzieci - dziś pokażę wam pewną wyjątkową układankę magnetyczną od Djeco. Kinoptik, bo o nim mowa, umożliwia tworzenie różnych maszyn i pojazdów, które następnie możemy wprawić w ruch. Efekt tej zabawy jest niesamowity i robi wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i dorosłych.
Koniecznie przeczytajcie do końca, bo mam dla was na końcu świetny rabat :)

złudzenie optyczne, blog o zabawkach dla dzieci, kinoptik djeco, ciekawe zabawki dla dzieci, układanki magnetyczne


Cała tajemnica tkwi tu w wykorzystaniu zjawiska złudzenia optycznego. Ale po kolei :) W zestawie mamy planszę i 37 magnetycznych elementów różnej wielkości. Możemy je dowolnie ze sobą zestawiać tworząc przeróżne twory - dzieci są w tej dziedzinie geniuszami. Dodatkowo znajdziemy tu dwie plastikowe / foliowe, prążkowane karty (mniejszą i większą).


W pudełku jest też książeczka z inspiracjami, dzieci mogą więc same wymyślać lub odtwarzać obrazki z kart. Jeśli zastosujemy się do jednej prostej zasady i będziemy układać prążki na obrazkach konsekwentnie w tę samą stronę, a następnie położymy na nich prążkowaną folię i będziemy ją powoli przesuwać, nasz pojazd będzie się poruszał!


Oto, jaki efekt uzyskujemy podczas przesuwania folii po naszym obrazku. Możliwości są praktycznie nieograniczone, bo można ułożyć masę różnych pojazdów czy maszyn. My bawimy się w tworzenie pojazdów kosmicznych lub robotów, które nagle mają awarię. Dziewczynki lubią przede wszystkim to, jak przewracają oczami i robią dziwne miny :) Tworzymy sobie też historyjki z tymi dziwacznymi tworami w roli głównej i każda z nas coś dopowiada na zmianę.
Zabawkę polecam dzieciom od lat 4.

Układanki typu Kinoptik od Djeco znajdziecie w sklepie Majolinek.pl (a wpisując kod rabatowy MALUSZKOWEINSPIRACJE - dostaniecie aż 15% rabatu na całą ofertę DJECO!).

Polecam wam również inną świetną grę tej firmy: TOPOLOGIX

2 komentarze:

  1. Ogromnie fajne jest, że na rynku powstaje coraz więcej tak ciekawych i innych niż wszystkie zabawek, które skłaniają Malucha do kreatywności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam też książek pizamorama są dwie my mamy Paryż a jest jeszcze NY

    Działa na tej samej zasadzie złudzenia

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger