12/01/2017

Jakie zabawki kupują polskie mamy? - informacja prasowa

Czym kierują się mamy, wybierając zabawkę dla swojego dziecka? Czy na decyzje ma wpływ estetyka produktu, jego jakość a może polecenie innej mamy? Okazuje się, że w zależności od wieku maluszka, jego opiekunowie zwracają uwagę na inne aspekty. Jakie? Marka Fisher-Price® zapytała o to ponad 33 tys. polskich rodziców.Zakończył się Wielki Test Konsumencki – wyjątkowa akcja, w której marka Fisher-Price przekazała  2 tys. produktów, które zostały poddane wnikliwej ocenie rodziców i ich pociech. Zabawki, które trafiły do rąk oceniających, dedykowane były dzieciom w trzech kategoriach wiekowych: 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 24 miesiące+. Po zapoznaniu się z produktami i obserwowaniu dzieci podczas codziennej zabawy – rodzice wyrazili opinie, dzięki którym wyłonione zostały ulubione produkty w każdej kategorii. Dodatkowo dzięki ankietom, które wypełniali wszyscy chętni do wzięcia udziału w teście, możemy również dowiedzieć się, czym kierują się, kupując zabawki dla dzieci.


W kategorii 0-6 miesięcy aż 40% ankietowanych uznało, że przy wyborze zabawek dla dzieci najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo maluszków. 24% rodziców odpowiedziało, że kieruje się wartościami edukacyjnymi, a 18% największą wagę przywiązuje do jakości i trwałości produktów.


Dla rodziców dzieci w wieku 6-18 miesięcy, najistotniejsze są natomiast wartości edukacyjne zabawek (31%) niemal na tym samym poziomie co bezpieczeństwo dziecka przy ich użytkowaniu (29%). Na jakoś i trwałość stawia 19% ankietowanych. Rodzice dwulatków i dzieci starszych również, kupując zabawki najbardziej zwracają uwagę na ich wartości edukacyjne (33%), lecz w drugiej kolejności – posiadając dzieci już bardzo ruchliwe i aktywne - najważniejsza jest dla nich jakość i trwałość (24%).
Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, po ocenie testujących, wyłonione zostały zabawki z Wielkiego Testu, które zdobyły najwyższe noty. Oto zwycięzcy!

Fotelik-bujaczek „Od niemowlaka do przedszkolaka” to produkt 2 w 1, który „rośnie” wraz z dzieckiem. Będzie towarzyszyć naszym pociechom już od pierwszych dni ich życia aż do wieku przedszkolnego. Bujanie oraz delikatne wibracje uspokoją maluszka i zapewnią mu spokojny sen podczas drzemki. Na łatwym do zdjęcia pałąku umieszczono dwie aktywizujące zawieszki, zachęcające dzieci do wyciągania ku nim rączek. Ćwiczenia te pomogą w nauce chwytania oraz  rozwoju sprawności manualnej. Trzypunktowy pas zapewnia najmłodszym bezpieczeństwo podczas wszystkich aktywności – od snu po zabawę. A gdy dziecko podrośnie, bujaczek można przemienić w stacjonarny fotelik, idealny dla dziecka do 18 kg.

Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówka to znakomita pomoc w nauce pierwszych wyrazów. Pomarańczowa platforma znajdująca się przed postacią Szczeniaczka „opowiada” o wszystkim, co jest narysowane na dołączonych do zestawu 8  klockach. Gdy dziecko położy na niej wybrany kolorowy sześcian, Szczeniaczek – jak za sprawą magii – mówi, co dany obrazek przedstawia, do czego służy pokazany przedmiot czy jaki wydaje dźwięk. „Kot! Miau! Koty mają miękkie futerko”. „Piłka. To piłka do kopania. Jest czarno-biała”. Krótkie komunikaty tłumaczą świat, zwracając uwagę na cechy przedmiotu. Dzięki stacji dzieci uczą się słów nazywających rzeczy z ich najbliższego otoczenia. Taka zabawa sprzyja tworzeniu powiązań między widzianymi przedmiotami a słyszanymi określeniami, pomagając maluchowi zamienić gaworzenie w pierwsze słówka. Nauce towarzyszą dodatkowo wesołe dźwięki i radosne piosenki odnoszące się do obrazków na klockach. Uruchamiane są poprzez naciśnięcie czerwonego, migoczącego noska Szczeniaczka. Sympatyczny przyjaciel zachęca dzieci do odnajdywania liczb oraz kształtów umieszczonych na 5 kolorowo podświetlanych guzikach wokół platformy. „Znajdź liczbę 3. Pokaż mi koło” – mówi zabawka. Gdy dziecko naciśnie prawidłowy przycisk, zostanie entuzjastycznie nagrodzone przez Szczeniaczka, co zachęci szkraba do dalszej zabawy. Dzięki technologii „Poziomy nauki” zabawę można dostosować do obecnego wieku i etapu rozwoju malucha. Gdy maluszek przyswoi słowa z 8 klocków, można poszerzyć jego wiedzę, dokupując dodatkowe zestawy kompatybilne ze stacyjką: 10 klocków ze zwierzątkami lub liczbami albo 4 z różnymi typami jedzenia lub podstawowymi kształtami.

Movi Mistrz zabawy od Fisher Price (FKC36)
Cześć jestem Movi! Pobawmy się! – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Ten posiadający 360-stopniowy zakres ruchu robot został stworzony po to, by uczyć najmłodszych kluczowych umiejętności. Słuchanie ze zrozumieniem czy podejmowanie decyzji to zdolności, które będą im niezbędne zarówno w szkole, jak i codziennym życiu. Movi podczas aktywnej zabawy uczy przestrzegania instrukcji, słuchania i wykonywania poleceń, czyli wszystkiego, co będzie od szkrabów wymagane, gdy rozpoczną swoją edukację. Dzieci wszystkie nowe umiejętności przyswajają w rytmie wesołych, aktywizujących gier, a więc  w sposób najbardziej dla nich efektywny. Dodatkowo przyjazny wygląd robota, który prezentuje aż 60 różnych minek w 3 kolorach, wzbudza sympatię, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Przedszkolakom spodoba się również fakt, że Movi, w zależności od rodzaju zabawy, tańczy lub porusza się w rytmie wydawanych poleceń. Jeżdżąc po całym pokoju, motywuje malucha do naśladowania i wspólnych „szaleństw”. Szkraby do dyspozycji mają aż 6 różnorodnych gier w obrębie 3 trybów: Zabawa z alfabetem, Ruchy i kształty, Nauka i zabawa. Każda z nich rozwija w maluchach inne umiejętności. Jedne motywują dziecko do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, np. Jaki kształt ma pomarańcza?, Jakie zwierzątko udaję? Szkrab przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na głowie robota decyduje o udzieleniu odpowiedzi. Jeśli jest ona prawidłowa, Movi nagradza malucha pochwałą, co jest zachętą do dalszej gry. Inne tryby uczą słuchania ze zrozumieniem i wykonywania precyzyjnych poleceń np. Gdy powiem „Movi mówi” to zrób, o co proszę, ale jeśli nie powiem „Movi mówi”, nie ruszaj się! Każdej z zabaw towarzyszy również element poznawczy. Robot uczy dzieci alfabetu oraz nazw kształtów, rysując je jednocześnie swoim ruchem na dywanie, co pozwala szkrabom łatwiej je sobie wyobrazić i zapamiętać.

Wielki Test Zabawek został przeprowadzony we współpracy z portalem edziecko.pl.
Więcej o testowaniu zabawek na http://bit.ly/TestowanieZabawek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger