12/03/2017

Zuzia w Krainie Wróżek - patronat Maluszkowych Inspiracji

To już trzecia część serii książek o Zuzi i dobrych wróżkach. I chyba najbardziej emocjonująca. Podoba mi się, że przygody rezolutnej dziewczynki i sympatycznych wróżek przybrały taki obrót, bo robi się coraz ciekawiej :) Jeśli nie znacie jeszcze tej serii, a macie w domu małą miłośniczkę magii i "wróżkowych" klimatów, to koniecznie przeczytajcie recenzję, bo na koniec mam dla was konkurs, w którym możecie wygrać swój własny egzemplarz "Zuzi w Krainie Wróżek". Choć kolejne części można czytać niezależnie od siebie, zdradzę wam, co działo się w poprzednich książkach, żebyście mogli lepiej poznać Zuzię - główną bohaterkę. Otóż początkowo dziewczynka była bardzo "anty-wróżkowa", twardo stąpała po ziemi i nie wierzyła w nic, co magiczne. Jednak wróżki zadbały o to, żeby mała Zuzia w końcu w nie uwierzyła, uciekając się do różnych sprytnych sztuczek. Dziewczynka też zadbała o to, żeby czytelnik się nie nudził angażując się w różne, niekiedy niebezpieczne akcje.
W najnowszej książce mamy do czynienia z prawdziwą historią kryminalną we wróżkowym wydaniu. Królowa Wróżek zostaje porwana przez smoka i trzeba zrobić wszystko, żeby ją uwolnić. Tylko jak to zrobić, skoro smok jest wielki, a wróżki malutkie, a co gorsza, w Krainie Smoków nie działa magia? Jak takie drobne, niewielkie istotki mogą wygrać z wielkim, groźnym smokiem?
Sprytne wróżki znalazły swoją szansę w postaci ... Zuzi. To jedyny człowiek, jakiego znały, a tylko człowiek może stawić czoła smokowi. 
Rozpoczyna się więc niezwykła przygoda, bo kto, jak kto, ale Zuzia na pewno zechce wziąć udział w takiej niecodziennej akcji! Zanim udadzą się na spotkanie ze smokiem odwiedzą jednak Krainę Wróżek, a tym samym spełnią marzenie dziewczynki (i to pewnie nie jednej :)). 


Opowieść jest bardzo optymistyczna, a opisane przygody łagodne i delikatne. Nie musicie obawiać się o jakiekolwiek momenty, które mogą wystraszyć czy zniechęcić dziecko do lektury. Całość czyta się przyjemnie, a przepiękne ilustracje Agnieszki Filipowskiej dodatkowo umilają lekturę i bardzo podobają się dzieciom. Tu nawet smoki są sympatyczne - no oczywiście poza tym, który porwał Królową :) Ale i z nim nasza Zuzanna da sobie radę, szczególnie w towarzystwie wiernego psa Hultaja. 
Jeśli i wy chcielibyście bliżej poznać Zuzię i jej przyjaciół, to weźcie udział w konkursie kreatywnym -
1. na swoim profilu na fb opublikujcie zdjęcie związane z tematyką książki (może to być praca, przebranie czy inny pomysł) zatytułowane "Wróżkowo nam",
2. otagujcie #zuziawkrainiewróżek #gramoksiążkę
3. oznaczcie nasz blog - @Maluszkowe Inspiracje i @Wydawnictwo Skrzat
4. napiszcie pod zdjęciem konkursowym komentarz - #gramoksiążkę - to wszystko.

Na wasze zgłoszenia czekam do 10.12. Po tym czasie wybiorę zwycięzcę i ogłoszę go na blogu do 15.12. Miłej zabawy!


1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger